PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alma Market zamknie pięć nierentownych sklepów

  • Autor: PAP
  • 24 mar 2015 09:39

Alma Market zamknie pięć nierentownych sklepów

Alma Market liczy, że od czwartego kwartału 2015 roku będzie generować stabilny zysk na poziomie skonsolidowanym. Wartość nakładów inwestycyjnych w 2015 roku nie przekroczy 22 mln zł - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

REKLAMA

"Oprócz kontynuacji programu poprawy efektywności sprzedaży realizowanej przez Alma Market SA, co powinno poprawiać jej wyniki z działalności operacyjnej, zarząd spółki dominującej w 2015 roku podejmie działania, które doprowadzą do zaprzestania działalności w pięciu nierentownych sklepach spółki. Ponadto zostanie zrealizowana sprzedaż części nieruchomości spółek grupy kapitałowej oraz spłata części kredytów" - napisano w raporcie rocznym.

"To powinno dodatkowo przyśpieszyć poprawę rentowności oraz wzmocnić płynność finansową spółki dominującej i całej grupy kapitałowej. Począwszy od czwartego kwartału 2015 roku grupa kapitałowa powinna generować stabilny zysk skonsolidowany i poprawić swoje wskaźniki, w tym płynnościowe w stosunku do tych z 2014 roku" - dodano.

Alma Market ocenia, że wartość nakładów inwestycyjnych w 2015 roku nie powinna przekroczyć 22 mln zł.

Plany zakładają otwarcie od trzech do pięciu nowych obiektów handlowych, z których jeden już otwarto w Lublinie, a pozostałe zostaną zlokalizowane w ramach aglomeracji warszawskiej i Trójmiasta.

"Spółka nie wyklucza również rozwoju poprzez przejęcia obiektów lub grup obiektów działających obecnie w ramach konkurencyjnych sieci handlowych" - napisano w raporcie.

Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska planuje z kolei otworzyć w 2015 roku do 3 nowych sklepów w Białystoku, Katowicach i Warszawie.

W 2014 roku strata grupy Alma Market wyniosła 13,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA