PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alma Market ze stratą. Nowy format szansą na poprawę?

  • Autor: PAP
  • 18 maj 2016 12:22

Alma Market ze stratą. Nowy format szansą na poprawę? Alma Market

Alma Market ograniczyła plany inwestycyjne na 2016 rok, zakłada zmniejszenie powierzchni handlowej, by zwiększyć rentowność sprzedaży na metr kwadratowy. Planuje otwarcia sklepów franczyzowych Alma Smart - podała spółka w raporcie kwartalnym. Przychody spadły do 367,8 mln zł z 398 mln zł rok wcześniej.

REKLAMA

- Otwieranie nowych placówek związane będzie z zamianą miejsca sprzedaży tak jak w przypadku uruchomienia obiektu w Galerii Matejki w Łodzi, w miejsce zamkniętego w lutym br. sklepu w Manufakturze lub zajęciem nowej atrakcyjnej pod względem handlowym lokalizacji. Ostateczne decyzje o uruchomieniu poszczególnych obiektów handlowych będą jednak uzależnione od możliwości uzyskania satysfakcjonujących warunków umownych - napisano w komunikacie.

Spółka planuje otwarcia nowych sklepów franczyzowych pod marką Alma Smart o powierzchni ok. 200-450 mkw. zlokalizowanych w centrach miast oraz na osiedlach mieszkaniowych.

"Wartość nakładów inwestycyjnych, które zostaną jeszcze zrealizowane w 2016 roku będzie zależna od pozyskanych środków na ten cel od partnerów, którzy wynajmują powierzchnie handlowe i ze sprzedaży innych nieruchomości i nieruchomości inwestycyjnych należących do spółki i jej spółek zależnych, która to sprzedaż konsekwentnie jest realizowana" - podała Alma w raporcie.

Spółka zależna Krakowski Kredens w kwietniu uruchomiła jedną nową lokalizację w Gdańsku, a w całym 2016 roku sieć sklepów powinna się powiększyć o 2 nowe obiekty. Obecnie spółka ta posiada 47 sklepów.

Alma Market miała w I kwartale 1 mln zł straty netto, przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 2,6 mln zł straty rok wcześniej. Przychody spadły do 367,8 mln zł z 398 mln zł rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA