PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alma Market zwiększyła przychody w I półroczu

  • Autor: Dlahandlu.pl
  • 04 wrz 2012 09:54

W okresie I półrocza 2012 roku, w odniesieniu do porównywalnego okresu roku ubiegłego, zarówno spółka dominująca Alma Market SA, jak i cała grupa kapitałowa osiągnęły wzrost przychodów ze sprzedaży. Przychody firmy ze sprzedaży w przypadku działalności kontynuowanej to 759 067 tys. zł (682 094 tys. zł w I półroczu 2011 r.). Zysk wyniósł 150 967 tys. zł (137 194 w analogicznym okresie roku ubiegłego).

REKLAMA

Jak informuje firma, przyjęte przez spółkę dominującą Alma Market SA plany inwestycyjne na 2012 rok zakładają otwarcie czterech nowych obiektów handlowych, jednakże ostateczna liczba otwarć w bieżącym roku uwarunkowana jest terminami przekazania lokali do adaptacji przez inwestorów.

Uruchomienie pierwszego z planowanych na ten rok lokali miało miejsce w maju w Gdyni, a kolejne zaplanowane jest na wrzesień w Krakowie. Biorąc pod uwagę czas potrzebny do wykonania prac adaptacyjnych przewiduje się, że otwarcie pozostałych ujętych w planach na ten rok lokali, usytuowanych na terenie aglomeracji warszawskiej, przesunie się na kolejny rok.

Nakłady inwestycyjne na przewidywane na ten rok inwestycje oszacowano na kwotę poniżej 14 mln zł, z czego dwa projekty zrealizowane w tym roku kalendarzowym wyniosą około 7 mln zł. Poza nakładami na rozwój sieci handlowej w planach inwestycyjnych spółki dominującej uwzględnione zostały również inwestycje restytucyjne i modernizacyjne, których łączna wartość nie powinna przekroczyć 2 mln zł.

- Z uwagi na ciągle istniejący potencjał rozwoju sprzedaży poprzez kanał sprzedaży internetowej oraz stosunkowo niewielkie nakłady inwestycyjne, jakich wymaga rozwój sieci e-delikatesów prowadzony w oparciu o istniejącą bazę obiektów handlowych, Alma Market SA zakłada dalszy rozwój tego kanału dystrybucji i sukcesywny przyrost wolumenu obrotów. Szacuje się, że przychody ze sprzedaży internetowej w 2012 roku wyniosą około 70 mln zł - komentują władze spółki.

Spółka zależna Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA w perspektywie całego bieżącego roku planuje uruchomienie około 6 obiektów handlowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA