Centrum Dekada w Krakowie wynajęta jest już w 50 proc. Głównym najemcą, oprócz delikatesów Alma, jest sieć drogeryjna Rossmann.

Delikatesy Alma prowadzone są przez giełdową spółkę Alma Market. Historia firmy rozpoczęła się w Krakowie w 1995 roku, gdzie powstał pierwszy sklep. Obecnie sklepy z tym szyldem działają na terenie całej Polski.

Dekada w Krakowie to nowoczesne centrum handlowe typu convenience. Obiekt znajduje się przy ulicy Stojałowskiego, w dzielnicy Kurdwanów w Krakowie. Inwestorem jest Facinelli 2 sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Foren. Powierzchnia najmu centrum wynosi 3,5 tys. GLA. Parking pomieści 100 aut. Termin oddania centrum do użycia wyznaczony został na jesień 2012 roku. Autorem projektu architektonicznego jest B2 Studio Kraków.

Grupa Foren powstała w 2007 roku. Jej celem jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio Grupy to projekty liczące łącznie 70 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). W jego skład wchodzą nowoczesne galerie handlowe zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce: Olsztynie, Nysie, Iławie, Malborku, Skierniewicach Sieradzu i Żyrardowie. Przy ich realizacji Foren wykorzystuje najnowsze rozwiązania: architektoniczne, inżynieryjne, a także nowoczesne metody planowania inwestycji, zarządzania oraz starannie opracowuje koncepcję wynajmu. Każdy z projektów jest realizowany w ramach oddzielnej spółki celowej.