PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alma najemcą Centrum Handlowego Dekada w Krakowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 cze 2011 13:01

Dekada Kraków, nowoczesne centrum handlowe typu convenience, podpisała umowę z Alma Market, polską siecią handlu detalicznego. Na potrzeby sklepu delikatesowego Alma spółka wynajęła 1310 mkw. powierzchni.

REKLAMA

- Centra typu convenience mają zapewnić okolicznym mieszkańcom wygodne, codzienne zakupy. Delikatesy Alma znane są z wysokiej jakości produktów spożywczych i artykułów uzupełniających typu kosmetyki, chemia gospodarcza itp. Dlatego tak ważna jest dla nas pozyskanie najemcy, który wpisuje się w koncepcję działania obiektu - mówi Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren.

Centrum Dekada w Krakowie wynajęta jest już w 50 proc. Głównym najemcą, oprócz delikatesów Alma, jest sieć drogeryjna Rossmann.

Delikatesy Alma prowadzone są przez giełdową spółkę Alma Market. Historia firmy rozpoczęła się w Krakowie w 1995 roku, gdzie powstał pierwszy sklep. Obecnie sklepy z tym szyldem działają na terenie całej Polski.

Dekada w Krakowie to nowoczesne centrum handlowe typu convenience. Obiekt znajduje się przy ulicy Stojałowskiego, w dzielnicy Kurdwanów w Krakowie. Inwestorem jest Facinelli 2 sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Foren. Powierzchnia najmu centrum wynosi 3,5 tys. GLA. Parking pomieści 100 aut. Termin oddania centrum do użycia wyznaczony został na jesień 2012 roku. Autorem projektu architektonicznego jest B2 Studio Kraków.

Grupa Foren powstała w 2007 roku. Jej celem jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio Grupy to projekty liczące łącznie 70 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). W jego skład wchodzą nowoczesne galerie handlowe zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce: Olsztynie, Nysie, Iławie, Malborku, Skierniewicach Sieradzu i Żyrardowie. Przy ich realizacji Foren wykorzystuje najnowsze rozwiązania: architektoniczne, inżynieryjne, a także nowoczesne metody planowania inwestycji, zarządzania oraz starannie opracowuje koncepcję wynajmu. Każdy z projektów jest realizowany w ramach oddzielnej spółki celowej.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA