PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alterco zwiększyła wartość swoich aktywów o ponad 24 proc

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 mar 2012 14:09

Firma Alterco uzyskała po czwartym kwartale 2011 r. skonsolidowane przychody na poziomie 143,1 mln zł, a zysk netto wyniósł 8,7 mln zł. Po czterech kwartałach 2011 r. Grupa Alterco wypracowała 14,3 mln zł zysku operacyjnego. Poziom kapitału własnego osiągnął 244 mln zł, a całkowita wartość aktywów spółki wyniosła na koniec grudnia 409,5 mln zł, co oznacza wzrost w ciągu roku o ponad 24 proc.

REKLAMA

- Mimo trudnego okresu dla rynku nieruchomości, konsekwentnie budujemy wartość naszej spółki. Alterco rozwija się systematycznie i nic nie zapowiada, aby ta tendencja miała się zmienić. W czwartym kwartale udało nam się zrealizować kilka inwestycji, nad którymi pracowaliśmy dłuższy czas. Optymistycznie patrzymy w przyszłość i nie zamierzamy zmieniać naszej strategii inwestycyjnej, polegającej na integrowaniu rynku nieruchomości, bo - jak pokazują liczby - jest ona skuteczna niezależnie od sytuacji rynkowej - powiedział Zbigniew Zuzelski, prezes zarządu Alterco SA.

W IV kw. spółka nabyła m.in. 50 proc. udziałów w Hotelu Francuskim znajdującym się tuż przy Rynku Głównym w Krakowie. Nieruchomość o czterech kondygnacjach i łącznej powierzchni użytkowej prawie 3 tys. mkw. została nabyta za 20,5 mln zł. Inwestycja jest zarządzana wspólnie z rodziną Gesslerów. Zakup nieruchomości nastąpił w ramach realizacji planów w dziedzinie rozwoju pionu turystycznego Grupy Alterco.

W 2011 r. została zrealizowana również długo oczekiwana inwestycja związana ze sprzedażą, za łączną kwotę 14,2 mln euro, nieruchomości, której najemcą jest Canal +. Zarówno nabycie, jak i sprzedaż nieruchomości położonej na warszawskich Stegnach, miały miejsce w IV kw. Nieruchomość gruntowa o powierzchni 3 tys. mkw. wraz ze znajdującym się na niej pięciopiętrowym biurowcem o powierzchni całkowitej blisko 15 tys. mkw., była przedmiotem zainteresowania spółki Alterco od dłuższego czasu.

Jedną z ostatnich inwestycji w ubiegłym roku było nabycie przez Alterco 100 proc. udziałów w spółce Handuk Consulting Ltd. Działalność nowo nabytej spółki koncentruje się na inwestycjach budowlanych. Obecnie do spółki wnoszone są aktywa nieruchomościowe w postaci gruntu pod zabudowę komercyjną, na którym docelowo ma powstać galeria handlowa. Charakter inwestycji wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię, której głównym założeniem jest integracja rynku nieruchomości.

W czwartym kwartale, oprócz inwestycji o charakterze nieruchomościowym, spółka Alterco wyemitowała - w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego - 785 000 warrantów subskrypcyjnych serii A, zamiennych na akcje serii H, o łącznej wartości rynkowej 31,4 mln zł. Pozyskane w ten sposób środki spółka przeznaczyła m.in. na realizację oraz rozwój projektów inwestycyjnych znajdujących się w strukturach Grupy.

Strategia Grupy Alterco zakłada udział w inwestycjach zapewniających wysoką stopę zwrotu. Firma regularnie monitoruje rynek i prowadzi jego szczegółowe analizy. Celem podejmowanych działań jest wytypowanie i zakup nie tylko aktualnie wartościowych projektów, ale również tych, które rokują wysoką stopę zwrotu w kolejnych latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA