PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AMB Group Polska generalnym wykonawcą kina w Galerii Pomorskiej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 maj 2012 15:25

AMB Group Polska Sp. z o. o. na drodze przetargu została wyłoniona przez Pomorska Investments Sp. z o. o. jako generalny wykonawca stanu surowego kina Helios S.A., które powstanie w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy.

REKLAMA

Kino w Galerii Pomorskiej będzie multipleksem wyposażonym w siedem sal kinowych wraz z zapleczem technicznym, w tym projektorownie oraz pomieszczenia dla pracowników. Gotowy multipleks pomieści ponad 1100 widzów i będzie zajmował powierzchnię 2460 mkw. Kino zastąpi kręgielnię, a prowadzone prace nie spowodują zamknięcia galerii.

Bydgoski multipleks jest pierwszym projektem realizowanym w myśl nowej strategii AMB Group Polska zakładającej już nie tylko odpowiedzialność za prace wykończeniowe, ale także realizację inwestycji w formule zaprojektuj-buduj w zakresie architektoniczno-konstrukcyjnym.

- Sytuacja kin w Polsce z roku na rok wygląda coraz lepiej. Dużą popularnością cieszą się multipleksy zlokalizowane w galeriach handlowych, łączące coraz częściej i na coraz większą skalę funkcje komercyjne z kulturalnymi. Polacy chętnie swój wolny czas spędzają w centrach handlowych, gdzie często udane zakupy wieńczy seans filmowy - mówi Michał Michałowski, prezes zarządu AMB Group Polska.- Takie perspektywy stwarzają doskonałe możliwości dla zarządców nieruchomości, chcących zmienić przeznaczenie powierzchni, które przestały być rentowne (...). Przebudowa obiektu na potrzeby kina ma tę zaletę, że pozwala jednorazowo zmienić jego przeznaczenie dla całej powierzchni i uniknąć jej parcelacji, a tym samym poszukiwań kilku najemców. Dodatkowo inwestorzy, właściciele kin starszej generacji, mogą liczyć na wsparcie ze strony programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, czy Unii Europejskiej - dodaje prezes Michałowski.

Firma AMB Group Polska funkcjonuje w obszarze budownictwa, projektowania instalacji sanitarnych i elektrycznych. Spółka zajmuje się także generalnym wykonawstwem w zakresie wykończeń sal kinowych. W trakcie swojej ponad 12-letniej działalności, zrealizowała prace w 29 kinach z ponad 150 salami kinowymi. Odpowiadała między innymi za realizację takich obiektów, jak: Sala Premierowa Multikina w Złotych Tarasach, Kina Helios w Magnolia Park we Wrocławiu, jak również Multikino w Starym Browarze w Poznaniu oraz w Arkadach Wrocławskich. Firma zapowiada, że teraz zamierza bardziej kompleksowo zajmować się tworzeniem kin i doradztwem biznesowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA