PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ambitne plany inwestora Ptak Fashion City

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 sie 2014 17:50

Ambitne plany inwestora Ptak Fashion City

29 sierpnia br. nastąpi otwarcie Ptak Fashion City - pierwszego w Europie Miasta Mody. Inwestor projektu zapowiada kolejne inwestycje związane z rozbudową oferty hotelowej i logistycznej. Łącznie projekt może pochłonąć 600 mln euro.

REKLAMA

Wśród 60 pokazów mody towarzyszącym targom będzie można zobaczyć kreacje Macieja Zienia oraz duetu Paprocki & Brzozowski. Targi swoją obecnością wesprą przedstawiciele międzynarodowych domów mody, m.in. Kenzo Takada oraz Anna Fendi. Otwarciu ma towarzyszyć Forum Gospodarcze pod przewodnictwem Prezydenta Lecha Wałęsy. Patronat nad Forum objął Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski.

Ptak Fashion City to pierwszy w Europie koncept biznesowy, który powstał w wyniku przekształcenia największego w Europie Centrum Handlu Hurtowo-Detalicznego Ptak. Proces trwał ponad 20 lat. Będzie to największy tego typu obiekt w Europie.

Jego powstanie jest wynikiem rozwoju i ekspansji polskich producentów odzieży, którzy rokrocznie eksportują coraz więcej ubrań na rynki zagraniczne. W 2013 roku wartość eksportu artykułów i dodatków odzieżowych z Polski wynosiła 11.9 mld zł. Rozbudowa infrastruktury i zwiększenie powierzchni handlowej znacząco zwiększyło potencjał miejsca i wzmocniło jego konkurencyjność. Fashion City, promując producentów i projektantów w Polsce i za granicą, stale zwiększa swoją rozpoznawalność, co przekłada się bezpośrednio na nowe kontrakty i tym samym wzrost sprzedaży. Miasto Mody Ptak przyciąga rocznie 6 mln klientów. Przewiduje się, że w ciągu następnych 2 lat liczba ta może zostać podwojona.

- Miasto Mody Ptak to przede wszystkim kompleks handlowo-usługowy oraz szereg inicjatyw jemu towarzyszących. Wszystkie budynki w mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywać stylem i architekturą do czasów świetności Łodzi, jako miasta, które było centralnym ośrodkiem produkującym i eksportującym odzież, tkaniny i dzianiny na cały świat - mówi Tomasz Szypuła, członek Rady Nadzorczej Ptak S.A.

- Zależy nam, by kojarzono nas jako kontynuatorów wiekowej tradycji handlu odzieżą i tkaninami. Z Ptak Fashion City związanych jest ponad 70 000 ludzi, a pracę na miejscu znalazło ponad 7 000. Wraz z rozwojem infrastruktury będziemy regularnie zwiększać zatrudnienie. Jego rozwój wygeneruje pracę w regionie, co będzie miało duże znaczenie dla regionu i całej polskiej gospodarki. Cieszymy się, że nasze inicjatywy spotykają się z życzliwością władz krajowych i regionalnych i zaszczyceni jesteśmy faktem, że Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski objął swoim patronatem Forum - dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA