PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ambitne plany Lancerto

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lut 2015 13:00

Ambitne plany Lancerto

Lancerto, marka oferująca eleganckie ubrania dla mężczyzn, w bieżącym roku zamierza uruchomić nowoczesne centrum logistyczne oraz sklep internetowy, a także zwiększyć swoją sieć dystrybucji. Na terenie całej Polski planowane jest otwarcie dziesięciu nowych salonów.

REKLAMA

Aktualnie Lancerto zarządza salonami w 32 lokalizacjach w największych polskich miastach i cały czas poszukuje nowych lokalizacji. W pierwszej połowie roku spółka zmodernizuje lub otworzy 6 sklepów własnych. W pierwszym kwartale uruchomione zostaną dwa najnowsze 100-metrowe koncepty marki: w Atrium Copernicus w Toruniu i rozbudowanym centrum handlowym Ogrody w Elblągu, gdzie będzie to pierwszy sklep Lancerto w mieście. Ponadto, w centrum handlowym Factory Ursus w Warszawie w nowej lokalizacji zostanie ponownie otwarty zmodernizowany salon o powierzchni 171 metrów kwadratowych.

- Docelowo do końca roku planujemy otwarcie 10 salonów własnych. Nieustannie prowadzimy negocjacje odnośnie nowych otwarć, nawet tych planowanych na 2016 rok. Rozmowy z częścią wynajmujących są na zaawansowanym etapie - mówi Tomasz Ciąpała, wiceprezes zarządu Lancerto.

W związku z rozwijającą się siecią sprzedaży zarząd spółki podjął decyzję o budowie centrum logistycznego przy głównej siedzibie firmy. Zakończenie projektu i otwarcie centrum zostało zaplanowane na III kwartał tego roku. Nowa inwestycja będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów logistycznych w Europie Środkowowschodniej, dedykowanych męskiej odzieży formalnej.

Magazyn o kubaturze ponad 12,5 tys. metrów sześciennych będzie dysponował dwoma poziomami składowania towarów, które zostaną wyposażone w modułowy system magazynowania, umożliwiający elastyczne zagospodarowanie przestrzeni oraz rozbudowę magazynu w przyszłości. Co więcej, rozwiązanie tego typu pozwoli w razie potrzeby na stworzenie wydzielonych, dodatkowych stref konfekcjonowania.

Ze względu na charakter towaru, jakim są w większości garnitury i odzież wizytowa wykonana z naturalnych tkanin, budynek będzie wyposażony w instalacje utrzymujące na stałym poziomie odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza. W trosce o środowisko obiekt został dodatkowo wyposażony w świetliki, co pozwoli na optymalne doświetlenie jego wnętrza w naturalny sposób. Tego typu rozwiązanie znacząco wpłynie na oszczędność energii podczas długoterminowej eksploatacji budynku. Obiekt powstanie w bliskim sąsiedztwie budowanej autostrady A4.

- Budowa centrum zaowocuje możliwością szybszej dystrybucji towaru do rosnącej sieci sprzedaży i jeszcze bardziej efektywnego zarządzania logistyką. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście rozbudowy kolekcji Lancerto i rozszerzania jej o nowy asortyment dla mężczyzn. Naturalną konsekwencją rozwoju sieci i dotarcia do nowych grup odbiorców jest budowa efektywnego i wydajnego sklepu internetowego, którego otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2015 roku. Budowany obiekt logistyczny będzie miał za zadanie obsłużyć powstający sklep internetowy - dodaje Tomasz Ciąpała.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA