PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest będzie się rozwijał w Rosji

  • Autor: PAP
  • 18 lip 2013 14:02

Grupa AmRest szuka możliwości rozwoju w Rosji, nie wyklucza przejęcia na tamtym rynku jeszcze w tym roku. Spółka potrzebuje więcej czasu na ocenę działalności restauracji La Tagliatella na rynkach testowych, zanim zdecyduje się na rozwój marki - poinformował w rozmowie z PAP Wojciech Mroczyński, członek zarządu grupy AmRest.

REKLAMA

"Ważna jest dla nas Rosja, mocno skupiamy się tam na działaniach akwizycyjnych. Nie jest wykluczone, że w tym roku dojdzie do akwizycji na tamtym rynku i dotyczyć będzie raczej naszego istniejącego portfela marek. Potrzebujemy biznesu, który będzie od razu budować wartość" - powiedział PAP Mroczyński.

Dodał, że AmRest na razie porzucił plany rozwoju w Turcji.

Spółka jest też otwarta na potencjalne rozmowy o fuzjach, ale - jak zaznaczył Mroczyński: "do fuzji trzeba mieć ciekawych partnerów".

AmRest podtrzymuje, że w tym roku otworzy około 100 restauracji, a łączny CAPEX grupy wyniesie ok. 400 mln zł.

"Plan otwarcia w tym roku 100 restauracji jest bardzo realistyczny. Jest klimat inwestycyjny, są dostępne lokalizacje i dość atrakcyjne czynsze, więc chcemy z tego korzystać. Ponad 60 restauracji w tym roku otwartych będzie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i w Rosji" - powiedział Mroczyński.

Dodał, że w przyszłym roku w ramach core biznesu grupa może otworzyć około 80 restauracji. Nie podjęła jeszcze decyzji o rozwoju sieci restauracji la Tagliatella w skali globalnej.

TESTY RESTAURACJI LA TAGLIATELLA NA NOWYCH RYNKACH POTRWAJĄ DŁUŻEJ

"Testujemy obecnie kilkanaście restauracji la Tagliatella: 5 we Francji, 3 w USA, po dwie Niemczech, Chinach i Indiach. Raczej tego stanu nie będziemy mocno zwiększać do końca roku. Może pojawią się 1-2 otwarcia w USA, w Chinach" - powiedział członek zarządu AmRestu.

"Będziemy potrzebować więcej czasu, by osiągnąć zadowalające wyniki. Wyhamowaliśmy trochę nasze podejście do inwestycji na niektórych rynkach, wstrzymaliśmy otwarcia nowych restauracji w Niemczech i Indiach. Liczymy się z tym, że budowanie marki będzie trochę bardziej długotrwałe, a z drugiej strony nie chcemy, by za bardzo obciążało nasze wyniki" - dodał.

Spółka może potrzebować więcej czasu na decyzję co do wyboru rynków, na których la Tagliatella będzie rozwijana.

"Spodziewaliśmy się, że do końca roku wybierzemy dwa rynki do rozwoju w przyszłym roku. Teraz oceniamy, że test będzie trwał dłużej niż do końca roku" - powiedział Mroczyński.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA