PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest chce otworzyć 300 restauracji Pizza Hut

  • Autor: PAP
  • 17 sie 2016 08:35

AmRest chce otworzyć 300 restauracji Pizza Hut Pizza Hut

AmRest podpisał z Pizza Hut Europe ramową umowę franczyzową i umowę rozwoju dotyczącą prowadzenia restauracji Pizza Hut typu Express oraz Delivery w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - podał AmRest w komunikacie.

REKLAMA

Postanowienia umów będą miały zastosowanie od 1 października 2016 roku. - Zgodnie z założeniami ramowej umowy franczyzowej AmRest jako master-franczyzobiorca nabędzie prawa do udzielania na rzecz osób trzecich franczyzy (tzw. subfranczyza) na prowadzenie restauracji Pizza Hut typu Express oraz Delivery (pizza z dostawą), przy zachowaniu określonego udziału lokali prowadzonych bezpośrednio przez spółkę - napisano.

Ramowa umowa franczyzowa została zawarta na okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia po spełnieniu określonych warunków. Umowa rozwoju została zawarta na 5 lat, po którym zostanie przedłużona na okres kolejnych 5 lat na warunkach ustalonych przez strony.

- W ramach ograniczenia kosztów budowania skali biznesu, przewiduje się wprowadzenie mechanizmu obniżającego opłaty ponoszone przez AmRest na rzecz franczyzodawcy (zredukowane opłaty), przy założeniu że spółka spełni określone warunki zawarte w umowie rozwoju - podał AmRest.

Spółka podała, że po wejściu w życie umów będzie zobowiązana do otwierania i prowadzenia restauracji Pizza Hut typu Express oraz Delivery zgodnie z ustalonym planem rozwoju, który zawiera minimalną liczbę otwarć w poszczególnych latach obowiązywania umów.

- Jeśli AmRest nie wypełni obowiązków wynikających z planu rozwoju, PH Europe będzie uprawniona do podniesienia zredukowanych opłat lub do rozwiązania ramowej umowy franczyzowej i/lub umowy rozwoju - napisano.

Intencją AmRest będzie otwarcie około 300 restauracji Pizza Hut w okresie 5 lat.

- Zarząd AmRest widzi duży potencjał do rozwoju marki Pizza Hut w Europie Środkowo-Wschodniej. Uzyskanie przywilejów master-franczyzobiorcy pozwoli spółce wzmocnić pozycję lidera rynku restauracyjnego w regionie i przyczyni się do kreowania wartości dodanej dla akcjonariuszy spółki - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA