PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest ograniczy rozwój w Rosji

  • Autor: PAP
  • 18 mar 2015 09:51

Grupa AmRest, która otworzyła w ubiegłym roku 84 nowe restauracje, zakłada podobne tempo rozwoju sieci w tym roku. Planuje znacznie ograniczyć inwestycje w Rosji - podała spółka w komunikacie prasowym.

REKLAMA

"W 2015 roku tempo rozwoju sieci restauracji będzie zbliżone do minionego roku. W celu zapewnienia najwyższych zwrotów z inwestowanego kapitału, najwięcej restauracji otwartych zostanie na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Hiszpanii oraz Chin. Mimo istniejących możliwości ekspansji w Rosji, inwestycje na tym rynku zostaną znacznie ograniczone do czasu, aż sytuacja polityczna w regionie się ustabilizuje" - napisano w komunikacie.

Spółka podała też, że przejęcie w maju 2015 roku sieci kawiarni Starbucks w Rumunii i Bułgarii wzmocni pozycję AmRestu oraz przyczyni się do dalszej poprawy zyskowności tej dywizji.

Sieć Amrestu liczy obecnie 808 restauracji.

W 2014 roku przychody grupy wzrosły o 9,3 proc. rdr do 2,952 mld zł. Skonsolidowana EBITDA wzrosła o 29,7 proc. rdr do 356 mln zł. Marża EBITDA wyniosła 12,1 proc.

EBITDA skorygowana o jednorazowe koszty otwarć restauracji, koszty nabyć i połączeń oraz korekty podatków pośrednich (m.in. VAT) wyniosła w 2014 roku prawie 382 mln zł (wzrost o 26,7 proc.). Marża EBITDA skorygowanej wzrosła o 1,9 p.p. do 12,9 proc.

Zysk netto, przypadający na akcjonariuszy dominujących, wzrósł o prawie 42 mln zł do 51,7 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA