PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest planuje otworzyć cztery punkty Burger Kinga

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 mar 2014 13:08

- W najbliższym czasie nie planuje się zmiany tempa rozwoju Burger King. AmRest będzie otwierał 3-4 restauracje tej marki rocznie. Priorytetem jest utrzymanie trendu poprawy wyników finansowych sieci, a na późniejszym etapie jej rozwój w Polsce - podała spółka.

REKLAMA

- 2013 rok był bardzo udany dla Burger King. Od początku kampanii "Tu rządzi smak" sieć nieustannie obserwuje wzrost sprzedaży. Na koniec roku wzrost ten był już dwucyfrowy - podała spółka AmRest.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w ubiegłym roku menu Burger King zostało wzbogacone o nowe produkty, zarówno z segmentu "value", jak i "premium". Do pierwszej, atrakcyjnej cenowo grupy należy na przykład najtańszy produkt w regularnej sprzedaży - Kurak za 2,95 zł . Propozycja z segmentu "premium" to burgery przygotowane z najwyższej jakości wołowiny typu Angus, pochodzącej z Irlandii. Najdroższy produkt w ofercie to Angus XT w cenie 19,95 PLN, zawierający 175 gram wspomnianego mięsa.

- Poszerzenie oferty w ujęciu cenowym i produktowym dodało marce wartości oraz uznania ze strony klientów, co przełożyło się na wzrost sprzedaży i transakcji - dodano w raporcie.

W 2014 roku marka będzie kontynuowała strategię "Lepszy Burger" oraz kampanię "Tu rządzi smak". W dalszym ciągu marka będzie wykorzystywać kampanie telewizyjne w celu budowania jej świadomości oraz wzrostu sprzedaży.

AmRest prowadzi łącznie 36 restauracji Burger King, 28 w Polsce, 7 w Czechach i 1 w Bułgarii.

Początki marki Burger King sięgają 1954 roku. Burger King prowadzi ponad 12 600 restauracji obsługujących dziennie ok. 11 milionów gości w ponad 80 krajach na świecie. 95 proc. restauracji Burger King jest prowadzonych przez niezależnych franczyzobiorców, wiele z nich funkcjonuje od dekad jako firmy rodzinnek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA