PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest pod kreską

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2013 08:23

Strata netto grupy AmRest, przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniosła w pierwszym kwartale 2013 roku 9,4 mln zł - podała spółka w raporcie kwartalnym. Analitycy spodziewali się tymczasem 11,2 mln zł zysku netto.

REKLAMA

Zysk operacyjny grupy wyniósł w I kwartale 5 mln zł i był zasadniczo niższy od oczekiwań analityków na poziomie 25,4 mln zł.

Grupa odnotowała spadek zysku EBITDA do 52,1 mln zł z 68,4 mln zł rok wcześniej.

"Główną przyczyną spadku zysku EBITDA była strata w wysokości 13,3 mln zł związana z kosztami testów restauracji La Tagliatella na nowych rynkach. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, koszty rozwoju będą w najbliższych kwartałach negatywnie wpływać na skonsolidowany wynik spółki" - podano w raporcie.

Wynika to z nakładów administracyjnych i logistycznych, które ponoszone są na rynkach z niewielką ilością restauracji.

Dodatkowym czynnikiem ciążącym na zysku EBITDA w pierwszym kwartale były słabsze marże w Polsce i Czechach, które wyniosły odpowiednio 9,5 proc. i 10,5 proc. w porównaniu do 12,1 proc. i 12,4 proc. w roku ubiegłym.

Przychody grupy w I kwartale 2013 wyniosły 609,1 mln zł. Konsensus PAP zakładał przychody na poziomie 608 mln zł.

Największa poprawa przychodów widoczna była w Rosji, gdzie sprzedaż restauracji prowadzonych przez grupę wzrosła o 31,4 proc. Tamtejszy wzrost przychodów był rezultatem zarówno rosnącej sprzedaży w restauracjach porównywalnych jak i nowych otwarć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA