PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest rośnie w siłę. Pomogły przejęcia

  • dlahandlu.pl
  • 24 paź 2017 07:29

AmRest rośnie w siłę. Pomogły przejęcia mat.pras.

Wstępne wyniki sprzedaży Grupy AmRest wyniosły w trzecim kwartale 2017 roku 1,35 mld zł i były o 17,1 proc. wyższe niż przed rokiem. W tym samym okresie sprzedaż Grupy w walutach lokalnych wzrosła o 18 proc.

REKLAMA

Na dynamikę sprzedaży Grupy w trzecim kwartale pozytywnie wpłynęła konsolidacja wyników sieci 15 restauracji KFC w Niemczech nabytych 1 marca 2017 roku, sieci Pizza Hut Delivery we Francji przejętej 16 maja 2017 roku, sieci Pizza Hut w Niemczech w dniu 31 lipca 2017 roku oraz spółki Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. w której AmRest objął udziały 31 sierpnia 2017 roku. Łącznie było to 51 mln zł przychodów w raportowanym kwartale.

Z wyłączeniem sprzedaży wymienionych biznesów przychody Grupy w trzecim kwartale wzrosły o 12,7 proc.

Sprzedaż wygenerowana na rynkach Europy Środkowo–Wschodniej wyniosła w trzecim kwartale 686 mln zł, co stanowi wzrost o 17,1 proc. w porównaniu do trzeciego kwartału 2016 roku. Sprzedaż wygenerowana w tej dywizji w walutach lokalnych wzrosła o 16,9 proc.

Przychody dywizji rosyjskiej wyniosły 141 mln zł i były o 12,5 proc. wyższe niż przed rokiem. W walucie lokalnej sprzedaż tej dywizji wzrosła o 10,2 proc.

Sprzedaż dywizji Europa Zachodnia kształtowała się na poziomie 447 mln zł i była o 19,0 proc. wyższa, niż przed rokiem. W walucie lokalnej odnotowano wzrost o 21,3 proc. Przychody rynku hiszpańskiego, które zostały ujęte w wynikach dywizji Europa Zachodnia, wyniosły w trzecim kwartale tego roku 247 mln zł i były o 14,4 proc. wyższe niż przed rokiem. W walucie lokalnej dynamika wyniosła 16,7 proc.

Przychody na rynku chińskim osiągnęły poziom 68 mln zł i były o 15,2 proc. wyższe w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (wzrost o 23,6 proc. w walutach lokalnych).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA