PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest rośnie w siłę. Pomogły przejęcia

  • dlahandlu.pl
  • 24 paź 2017 07:29

AmRest rośnie w siłę. Pomogły przejęcia mat.pras.

Wstępne wyniki sprzedaży Grupy AmRest wyniosły w trzecim kwartale 2017 roku 1,35 mld zł i były o 17,1 proc. wyższe niż przed rokiem. W tym samym okresie sprzedaż Grupy w walutach lokalnych wzrosła o 18 proc.

REKLAMA

Na dynamikę sprzedaży Grupy w trzecim kwartale pozytywnie wpłynęła konsolidacja wyników sieci 15 restauracji KFC w Niemczech nabytych 1 marca 2017 roku, sieci Pizza Hut Delivery we Francji przejętej 16 maja 2017 roku, sieci Pizza Hut w Niemczech w dniu 31 lipca 2017 roku oraz spółki Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. w której AmRest objął udziały 31 sierpnia 2017 roku. Łącznie było to 51 mln zł przychodów w raportowanym kwartale.

Z wyłączeniem sprzedaży wymienionych biznesów przychody Grupy w trzecim kwartale wzrosły o 12,7 proc.

Sprzedaż wygenerowana na rynkach Europy Środkowo–Wschodniej wyniosła w trzecim kwartale 686 mln zł, co stanowi wzrost o 17,1 proc. w porównaniu do trzeciego kwartału 2016 roku. Sprzedaż wygenerowana w tej dywizji w walutach lokalnych wzrosła o 16,9 proc.

Przychody dywizji rosyjskiej wyniosły 141 mln zł i były o 12,5 proc. wyższe niż przed rokiem. W walucie lokalnej sprzedaż tej dywizji wzrosła o 10,2 proc.

Sprzedaż dywizji Europa Zachodnia kształtowała się na poziomie 447 mln zł i była o 19,0 proc. wyższa, niż przed rokiem. W walucie lokalnej odnotowano wzrost o 21,3 proc. Przychody rynku hiszpańskiego, które zostały ujęte w wynikach dywizji Europa Zachodnia, wyniosły w trzecim kwartale tego roku 247 mln zł i były o 14,4 proc. wyższe niż przed rokiem. W walucie lokalnej dynamika wyniosła 16,7 proc.

Przychody na rynku chińskim osiągnęły poziom 68 mln zł i były o 15,2 proc. wyższe w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (wzrost o 23,6 proc. w walutach lokalnych).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA