PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest spodziewa się, że marże w '13 na rynku polskim pozostaną na poziomie z '12

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2013 17:52

AmRest oczekuje, że na polskim rynku w 2013 r. marże pozostaną na poziomie z 2012 r., natomiast wzrośnie skorygowana EBITDA - poinformował w trakcie telekonferencji Mark Chandler, członek zarządu AmRestu. Jego zdaniem zysk i przychody spółki na rynku rosyjskim wzrosną w 2013 r. ok. 30 proc. rdr.

REKLAMA

"Marże w Polsce w 2013 r. będą na podobnym poziomie co w 2012 r., mimo ich spadku w I kwartale. Przewidujemy, że skorygowana EBITDA wzrośnie w porównaniu do 2012 r." - powiedział Chandler.

"Spodziewamy się, że 2013 będzie kolejnym rokiem wzrostu na rynku rosyjskim. Przewidujemy co najmniej 30-proc. wzrost w zyskach i przychodach. Będziemy poszukiwać okazji do akwizycji w regionie" - dodał.

W Polsce w I kwartale 2013 r. AmRest wygenerował 40,7 proc. całości przychodów ze sprzedaży, natomiast na rynku rosyjskim było to 14,5 proc.

Spółka wypracowała w I kwartale 609 mln zł przychodów. Wskaźnik EBITDA w tym okresie wyniósł 52,1 mln zł, a w ujęciu skorygowanym o wydatki na otwarcie nowych lokali i przejęcia 58,8 mln zł.

Chandler poinformował, że straty z nowych rynków (Chiny, USA, Indie, Niemcy i Francja) powinny wynieść w 2013 r. ok. 30-40 mln zł, przy czym kwota ta uwzględnia 13,3 mln zł straty związanej z kosztami testów restauracji La Tagliatella poniesionej w I kwartale.

"W tej kwocie jest uwzględniony Blue Horizon, który wypracuje w 2013 r. zysk" - powiedział.

Spółka potwierdziła, że planowane nakłady inwestycyjne w 2013 r. wynoszą ok. 400 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA