PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest szacuje, że miał w II kw. 574,2 mln zł przychodów

  • Autor: PAP
  • 20 lip 2012 16:02

Grupa AmRest szacuje, że jego przychody ze sprzedaży w II kwartale 2012 roku, z wyłączeniem wyniku AmRest LLC, wyniosły 574,2 mln zł - podał AmRest w komunikacie.

REKLAMA

"Wstępne wyniki sprzedaży Grupy AmRest z wyłączeniem przychodów wygenerowanych przez AmRest LLC wyniosły w drugim kwartale 2012 r. 574,2 mln zł, co stanowi 28,5 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Analogiczna sprzedaż grupy w walutach lokalnych wzrosła o 24,4 proc." - podano.

"W związku z transakcją sprzedaży aktywów AmRest LLC do Apple American Group II LLC, wyniki AmRest LLC będą prezentowane w wynikach finansowych spółki jako działalność zaniechana począwszy od śródrocznego sprawozdania finansowego 2012 r." - dodano.

Suma sprzedaży wygenerowanej w dywizjach CE i rosyjskiej wyniosła w drugim kwartale 438,3 mln zł, co stanowi wzrost o 17,6 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2011. Sprzedaż wygenerowana w obu dywizjach w walutach lokalnych wzrosła o 15,3 proc.

Sprzedaż dywizji Europa Zachodnia, wyniosła 135,9 milionów zł i wzrosła o 83,5 proc. w PLN i 70,5 proc. w EUR. Silna poprawa przychodów wynika w większości z faktu, iż dywizja Europa Zachodnia nie była w pełni konsolidowana w drugim kwartale 2011.

Sprzedaż wygenerowana w AmRest LLC wyniosła 202,6 mln zł, wzrastając o 20,1 proc. w PLN i zmniejszając się o 0,6 proc. w USD.

Na początku czerwca AmRest poinformował o planach sprzedaży aktywów AmRest LLC, czyli 98 z posiadanych 102 restauracji marki Applebee's spółce Apple American Group II, LLC za kwotę 100 mln USD. W 2008 roku spółka kupiła ten biznes za 62,7 mln USD. Transakcja ma zostać sfinalizowana do 24 września.

Z kolei w czerwcowej rozmowie z PAP Wojciech Mroczyński członek zarządu spółki poinformował, że dzięki transakcji sprzedaży tych aktywów do spółki wpłynie ponad 250 mln zł gotówki netto, a dług netto/EBITDA grupy spadnie do ok. 1,7x. Dodał, że poprawi się rentowność, marża EBITDA na koniec 2012 roku może wzrosnąć do powyżej 13 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA