PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest z nowym dystrybutorem

  • www.portalspozywczy.pl
  • 09 kwi 2014 16:45

Zarząd AmRest Holdings SE poinformował ostatnio o zawarciu umowy dystrybucji z Quick Service Logistics Polska Sp. z o.o. sp.k, który będzie zajmował się zakupami, magazynowaniem i sprzedażą produktów dla restauracji operowanych przez spółki zależne AmRestu na terytorium Polski. Teraz takie usługi pełni dla spółki Eurocash.

REKLAMA

- Podpisanie umowy z Quick Service Logistics Polska jest związane z konsolidacją dystrybucji w regionie. Od września 2012 roku AmRest współpracuje z Quick Service Logistics Czech s.r.o. - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Dorota Surowiec, specjalista ds. relacji inwestorskich w AmRest.

Dostawami do restauracji AmRestu w Polsce zajmuje się Eurocash. - Umowa z Eurocash SA obowiązuje do IV kwartału 2014 roku. Eurocash oraz AmRest wspólnie pracują nad przekazaniem obsługi do Quick Service Logistics - dodaje Dorota Surowiec.

Jak podaje AmRest w komunikacie giełdowym, umowa z QSL Polska została podpisana na okres od dnia 30 września 2014 roku do dnia 4 października 2020 roku. Szacunkowa wartość umowy to 1,5 mld zł.

Quick Service Logistics Polska jest powiązana z Meyer Quick Service Logistics - jedną z największych w Europie firm logistycznych zajmujących się organizacją, magazynowaniem i rozprowadzaniem środków żywnościowych dla największych podmiotów rynku gastronomicznego. W 2012 roku niemiecka grupa ogłosiła, że planuje ekspansję w Europie Wschodniej i - po wkroczeniu do Czech - myśli o wejściu do takich krajów jak Polska i Rosja.

AmRest to wiodący operator restauracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii, ze stale powiększającą się siecią lokali gastronomicznych liczącą dziś ponad 740 placówek w 12 krajach. Grupa prowadzi lokale takich marek jak np.: KFC, Burger King, Pizza Hut, Starbucks, La Tagliatella.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA