PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AmRest zwiększy obecność w centrach handlowych

  • www.portalspozywczy.pl
  • 21 maj 2014 12:02

AmRest zwiększy obecność w centrach handlowych

AmRest prowadzi w Polsce ponad 300 lokali KFC, Pizza Hut, Starbucks oraz Burger King i postrzega Polskę jako jedną z kluczowych lokalizacji dla swojego rozwoju. - Potencjał rynku umożliwia podwojenie liczby restauracji zarówno w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej - mówi Wojciech Mroczyński, członek zarządu grupy AmRest.

REKLAMA

Niedawno firma przekazała akcjonariuszom wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2014 roku. - 11-proc. przyrost sprzedaży oraz 40-proc. poprawa zysku EBITDA do 72,8 mln zł sprawiły, że był to jeden z najlepszych pierwszych kwartałów w historii firmy. Spodziewamy się kontynuacji tych trendów i bardzo optymistycznie spoglądamy na cały 2014 rok - dodaje Mroczyński.

Jak podkreśla, dobre wyniki finansowe wypracowane przez spółkę w I kwartale wynikają w dużej mierze z pozytywnych trendów sprzedażowych zaobserwowanych na polskim rynku.

AmRest planuje kontynuować rozwój i w 2014 roku zamierza otworzyć łącznie około 90 nowych restauracji. - Będziemy skupiali się na restauracjach zarówno wolnostojących, jak i mieszczących się w centrach handlowych. Planujemy zwiększać naszą obecność w dużych i średnich miastach oraz lokalizacjach w pobliżu głównych dróg krajowych i autostrad. Wzrośnie udział lokali typu Drive-Thru - wymienia członek zarządu AmRest.

Tłumaczy, że obecna strategia spółki zakłada inwestowanie 80 proc. środków w restauracje przynoszące ponad 20-proc. zwrot na zainwestowanym kapitale. Z tego względu najwięcej nowych restauracji powstanie w Polsce, Rosji oraz Hiszpanii. Na rozwój marek, które jeszcze nie spełniają wspomnianego kryterium rentowności firma przeznaczy około 20 proc. środków.

- W Polsce w 2014 roku powstanie łącznie około 30 nowych restauracji - podkreśla Wojciech Mroczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA