PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Analitycy wierzą w Echo

  • Autor: PAP
  • 27 lut 2013 17:37

Echo Investment powinno zaraportować bardzo dobre wyniki za IV kwartał 2012 r. głównie ze względu na silny pozytywny wpływ rewaluacji portfela nieruchomości - oceniają analitycy. Ich zdaniem perspektywy dewelopera na 2013 r. są dobre. Spółka może odnotować zyski ze sprzedaży niektórych aktywów.

REKLAMA

Piotr Zybała, analityk DI BRE Banku oczekuje, że IV kwartał 2012 r. w wykonaniu Echo Investment będzie "bardzo dobry", a znaczący wpływ na dobre rezultaty w tym okresie powinien mieć zysk z wyceny nieruchomości.

"Oczekujemy przeszacowania projektów, które Echo Investment kończyło w IV kwartale, jak również dodatniej wyceny inwestycji, które już wcześniej deweloper miał w swoim portfelu, a które zamierza sprzedać w najbliższym czasie. In minus wpłynie na wycenę nieruchomości zmiana kursu EUR/PLN. Umocnienie złotego spowoduje naszym zdaniem odpis na poziomie kilkunastu milionów złotych. Natomiast dużo więcej będzie dodatnich rewaluacji" - powiedział PAP Zybała.

"Całkowity zysk na wycenie nieruchomości szacujemy na poziomie ok. 90 mln zł" - dodał.

Również Cezary Bernatek z KBC Securities spodziewa się silnego dodatniego wpływu rewaluacji portfela nieruchomości - na poziomie blisko plus 108 mln zł - na wyniki dewelopera. Kwota ta uwzględnia już negatywny wpływ zmian kursu EUR/PLN.

"Przede wszystkim zakładam pozytywny wpływ przeszacowania projektów ukończonych w IV kwartale, tzn. Olimpia, Outlet Park i I etapu Aquariusa. Oczekuję też, że część starszych projektów zostanie przeszacowana, gdyż toczą się negocjacje odnośnie ich sprzedaży i spółka ma podstawy do urealnienia ich wartości" - powiedział.

"Jeśli chodzi o wynik netto, spodziewamy się bardzo pozytywnej dynamiki rdr. Zysk wyniesie moim zdaniem niemal 147 mln zł wobec niecałych 17 mln zł w okresie bazowym" - dodał.

Z szacunków analityka KBC Securities wynika, że na rezultaty Echa w IV kwartale pozytywnie wpłynie także wzrost przychodów.

"Uważam, że o ile wynik z najmu będzie prawdopodobnie podobny rdr i kdk, to powinniśmy z kolei zaobserwować rdr dobrą dynamikę, jeśli chodzi o segment mieszkaniowy. Spodziewam się w tym przypadku przychodów na poziomie 38 mln zł wobec niecałych 9 mln zł w okresie bazowym. Przychody w IV kwartale szacuję ogólnie na 141 mln zł, co oznacza poprawę o ok. 26 proc. rdr" - powiedział Bernatek.

"Marża na poziomie wyniku brutto powinna być nieco słabsza rdr, ze względu na wyższy udział segmentu mieszkaniowego w ogólnej sprzedaży, który charakteryzują relatywnie niższe marże niż w przypadku najmu nieruchomości" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA