PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Apsys zrobi kolejny krok w kierunki budowy Łaciny - zmodernizuje Rondo Rataje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 sie 2011 08:59

Apsys zrobi kolejny krok w kierunki budowy Łaciny - zmodernizuje Rondo Rataje

Spółka Apsys zbuduje ogromnego centrum handlowe w Poznaniu - Łacina. W przyszłym roku deweloper rozpocznie modernizację węzła drogowego przy planowanym centrum handlowym, która obejmie m.in. przebudowę Ronda Rataje. Przedsięwzięcie będzie współfinansowane przez miasto.

REKLAMA

- W marcu br. udało nam się zawrzeć porozumienie z Urzędem Miasta Poznań i podpisać aneks do umowy dotyczącej wymiany gruntów. Dzięki temu rozpoczęliśmy procedurę uzyskania pozwolenia na budowę CH Łacina. Tempa nabrały również prace związane z planowaną przebudową infrastruktury drogowej. W maju podpisaliśmy umowę z Tebodin Poland Sp. z o.o. na opracowanie dokumentacji związanej z budową nowego i przebudową istniejącego układu komunikacyjnego w rejonie Ronda Rataje - mówi Marcin Stokowiec, dyrektor ds. Inwestycji w Apsys Polska.

Umowa z Tebodin Poland obejmuje wykonanie pełnego zakresu prac projektowych, łącznie z uzyskaniem pozwoleń niezbędnych do wykonywania robót budowlanych. W ramach umowy firma przygotuje dokumentację przetargową, która posłuży do wyboru wykonawcy robót, a także będzie sprawować nadzór autorski nad realizacją inwestycji.

Prace drogowe obejmą zarówno samo rondo, jak i przyległe do niego ulice Bolesława Krzywoustego i Jana Pawła. W ramach inwestycji zostanie zwiękzona liczba pasów ruchu samochodowego, a ruch pieszy przeniesony będzie do przejść podziemnych. Prace drogowe będą prowadzone równolegle z planowaną na przyszły rok budową centrum handlowego Łacina. Zgodnie z założeniami potrwają one około 12 miesięcy.

Łączna powierzchnia najmu Łaciny wyniesie 95 tys. mkw., co uplasuje obiekt na liście największych centrów handlowych w Polsce.

Planowe otwarcie CH Łacina odbędzie się w drugiej połowie 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA