PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arcona Property Fund z rekordem

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 lut 2018 12:31

Arcona Property Fund z rekordem fot. Arcona Property Fund

Fundusz Arcona Property zakończył 2017 rok ze wzrostem wyceny portfolio o 3,7 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Szacowana wartość czterech nieruchomości Funduszu w Czechach wzrosła o 5,7 proc., zaś ośmiu nieruchomości na Słowacji o 2,8 proc. Wartość polskiego portfela z dwunastoma aktywami pozostała stabilna.

REKLAMA

Uwzględniając bardzo dobre wyniki operacyjne, wyniki transakcyjne i aktualizację wycen, wartość aktywów netto za udział Funduszu wzrosła z 11,69 euro do 13,35 euro w okresie dwunastu miesięcy, do 31 grudnia 2017 r., co stanowi wzrost o 16 proc. Cena rynkowa za udział na Euronext Amsterdam wzrosła z 5,40 euro do 7,40 euro przez dwanaście miesięcy, do 31 grudnia 2017 r., czyli o 37 proc. Ponadto, tymczasowa zaliczka na poczet dywidendy w wysokości 0,10 euro na udział została wypłacona w sierpniu 2017 r.

W 2017 r. zakupiono cztery aktywa w Polsce i sprzedano dwa małe biurowce w Pradze i Koszycach. Portfel Funduszu powiększył się z 75,02 mln euro do 89,68 mln euro, co skutkuje wzrostem o prawie 20 proc.

- Był to kolejny mocny rok dla Arcona Property Fund, którego pozytywne wyniki odzwierciedlają rosnący popyt, rosnące czynsze i brak nowej podaży na rynkach nieruchomości w Europie Środkowej. Naszym celem będzie kontynuacja programu akwizycyjnego, mającego na celu podniesienie całkowitej wartości aktywów Funduszu Arcona Property do 500 mln euro dzięki pozyskaniu 20-30 aktywów w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat” – podsumowuje Guy Barker, dyrektor zarządzający Arcona Capital.

Arcona Property Fund N.V. inwestuje w nieruchomości komercyjne w Europie Środkowej. Udziały Funduszu są w obrocie na rynku regulowanym Euronext Amsterdam jako udziały funduszu inwestycyjnego zamkniętego.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA