PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arka rusza ze sprzedażą aktywów I Funduszu - Alfa na oku inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sie 2011 11:24

Arka rusza ze sprzedażą aktywów I Funduszu - Alfa na oku inwestorów

W grudniu 2012 roku Fundusz Nieruchomości I Arka BZ WBK zakończy swoją działalność. Pod młotek trafi 13 obiektów komercyjnych, dwa projekty deweloperskie oraz tereny inwestycyjne w Lublinie. - Obiektem z naszego portfela, który cieszy się największym zainteresowaniem ze strony inwestorów, jest centrum handlowe Alfa w Olsztynie - zdradza Agnieszka Jachowicz, która zarządza funduszami nieruchomości Arka BZ WBK.

REKLAMA

- Właśnie rozpoczęliśmy działania związane ze sprzedażą aktywów I Funduszu, co wynika z naszych wcześniejszych założeń. Fundusz miał funkcjonować 8,5 roku. Okres ten mija w grudniu 2012 roku. Jesteśmy po pierwszych rozmowach z inwestorami. Widzimy, że grupa podmiotów zainteresowanych nabywaniem nieruchomości w Polsce jest dość duża, jednak nie tak liczna jak w 2007 roku - mówi Agnieszka Jachowicz.

Jak zdradza szefowa funduszy nieruchomości Arka BZ WBK, obiektem który cieszy się największym zainteresowaniem ze strony inwestorów, jest olsztyńskie centrum handlowe Alfa. - Fundusze poszukują perełek, takich jak Alfa. Centrum jest atrakcyjne, gdyż w najbliższej przyszłości nie będzie miało konkurencji - przekonuje.

Dodaje, że na drugim miejscu pod względem zainteresowania jest biurowiec Trinity Bussiness Park w Warszawie. Następne zajmują Winogrady Business Center w Poznaniu i budynki biurowe we Wrocławiu.

- Najłatwiej byłoby nam sprzedaż cały portfel lub znaczną część, np. wszystkie budynki biurowe, jednemu inwestorowi. Nasze aktywa są jednak bardzo zróżnicowane. Mamy zarówno bardzo atrakcyjne obiekty w centrach miast , jak i poza. Po pierwszej turze zapytań przewidujemy zatem, że nasze portfolio podzielimy pod kątem lokalizacji, albo wielkości - informuje Agnieszka Jachowicz.

- W związku z tym, że nasz fundusz miał pewne ograniczenia ustawowe i nie był zbyt duży, mamy wiele mniejszych budynków. Są to np. dwie nieruchomości przy ul. Puławskiej. Jedna jest w całości wynajęta, w przypadku drugiej trwa komercjalizacja, która przebiega ostatnio bez problemów - wyjaśnia.

- Ze względu na mniejszą wartość, są to aktywa skierowane do węższej grupy inwestorów - interesują się nimi albo niewielkie fundusze zagraniczne, albo inwestorzy indywidualni - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA