PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arka tworzy nowy fundusz nieruchomości. Będzie inwestować w centra handlowe i biurowce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lip 2011 16:11

Arka tworzy nowy fundusz nieruchomości. Będzie inwestować w centra handlowe i biurowce

Arka BZ WBK zaproponuje trzeci fundusz nieruchomości. Chce inwestować głównie w powierzchnie handlowe i biurowe. Za cel stawia sobie zebranie 200-400 mln zł. Równolegle prowadzi działania związane ze sprzedażą aktywów swojego pierwszego funduszu nieruchomościowego.

REKLAMA

- Po wakacjach rozpoczniemy pierwsze rozmowy z inwestorami. Zakładamy, że trzeci fundusz wystartuje jeszcze w tym roku. Nasz cel to zebranie minimum 200 mln zł. W kręgu naszego zainteresowania będą projekty gotowe, jak i deweloperskie - poinformowała portal Propertynews.pl Agnieszka Jachowicz, która zarządza funduszami nieruchomości Arka BZ WBK.

W 2010 roku Arka próbowała przeprowadzić drugą subskrypcję certyfikatów funduszu nieruchomości, ale operacja zakończyła się niepowodzeniem. Nie udało się zebrać minimalnej kwoty 64 mln zł. Tym razem zwróci się do szerszego grona inwestorów.

- Mam nadzieję, że nowy fundusz będzie o wiele bardziej atrakcyjnym produktem. Będzie on adresowany tylko do inwestorów instytucjonalnych lub wykwalifikowanych. To lekcja, którą wyciągnęliśmy z kryzysu: nie z każdym należy zakładać spółkę. Instytucje powinny wiązać się wyłącznie z instytucjami, ponieważ mają podobną decyzyjność i poziom ryzyka, który mogą akceptować. Z kolei spółki instytucji z osobami prywatnymi są trudne do prowadzenia - wyjaśnia.

Tym co ma odróżniać trzeci fundusz jest m.in. wyższy próg minimalnej inwestycji. - Pewną różnicą będzie również to, że zwiększymy proces decyzyjny inwestorów. Chcemy zebrać ich kilkunastu. Będzie to ograniczona grupa, która będzie miała większy wpływ na to, co się dzieje w funduszu - wyjaśnia.

Równolegle Arka aktywnie rozmawia na temat sprzedaży aktywów swojego pierwszego fundusz nieruchomości. Termin jego zamknięcia upływa za 1,5 roku. Pod młotek trafi 13 obiektów komercyjnych, dwa projekty deweloperskie oraz tereny inwestycyjne w Lublinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA