PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arkadia z nowym certyfikatem

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 maj 2014 14:28

Arkadia, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce, otrzymała prestiżowy certyfikat „Obiekt bez barier", potwierdzający dostępność i przyjazność obiektu dla osób z różnymi typami niepełnosprawności. Audyt certyfikujący przeprowadziła Fundacja Integracja.

REKLAMA

Właściciel i zarządca Arkadii - firma Unibail Rodamco - zdecydował się przeprowadzić audyt certyfikujący w zakresie dostępności obiektu dla osób niepełnosprawnych. Ponadto pracownicy Arkadii, mający bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi na terenie centrum, zostali przeszkoleni w zakresie udzielania informacji i pomocy osobom z różnymi typami niepełnosprawności, w tym poruszających się na wózku, niewidzących, niesłyszących, a także z dysfunkcjami intelektualnymi. Od kwietnia do dyspozycji klientów niewidzących i niedowidzących jest także broszura, będąca przewodnikiem po centrum, przygotowana w alfabecie Braille'a.

- Cieszymy się, że właściciel i zarządca Arkadii jako pierwszy zdecydował się na przeprowadzenie audytu dostępności centrum handlowego i przeszedł go pozytywnie. Certyfikat „Obiekt bez barier" potwierdza, iż Arkadia jest miejscem przyjaznym dla klientów z różnymi rodzajami niepełnosprawności, ale też dla osób o ograniczonej mobilności, np. rodziców z dziećmi w wózkach etc. - mówi Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.

CH Arkadia oferuje wiele rozwiązań przyjaznym osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach, m.in.: ponad 60 miejsc na parkingach podziemnych, miejsca parkingowe usytuowane blisko „przedsionków", które posiadają windy ułatwiające dostęp do centrum, potrójne oznakowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych , brak przeszkód architektonicznych, blokady drzwi obrotowych dla osób na wózkach inwalidzkich,a także przestrzenne, specjalnie dostosowane łazienki.

W Arkadii pomyślano również o osobach niedosłyszących - dzięki wzmacniającym pętlom indukcyjnym na terenie ogródka restauracyjnego (food court) będą one mogły lepiej słyszeć muzykę i informacje podawane w centrum. W formie testu, dla osób niedowidzacych Arkadia wprowadziła tablice informacyjne  z napisami w języku Braile'a. Oznakowania takie znajdują się również na przyciskach wind (wewnątrz oraz na zewnątrz) a także na drzwiach wszystkich toalet.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA