PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arkadia z nowym certyfikatem

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 maj 2014 14:28

Arkadia, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce, otrzymała prestiżowy certyfikat „Obiekt bez barier", potwierdzający dostępność i przyjazność obiektu dla osób z różnymi typami niepełnosprawności. Audyt certyfikujący przeprowadziła Fundacja Integracja.

REKLAMA

Właściciel i zarządca Arkadii - firma Unibail Rodamco - zdecydował się przeprowadzić audyt certyfikujący w zakresie dostępności obiektu dla osób niepełnosprawnych. Ponadto pracownicy Arkadii, mający bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi na terenie centrum, zostali przeszkoleni w zakresie udzielania informacji i pomocy osobom z różnymi typami niepełnosprawności, w tym poruszających się na wózku, niewidzących, niesłyszących, a także z dysfunkcjami intelektualnymi. Od kwietnia do dyspozycji klientów niewidzących i niedowidzących jest także broszura, będąca przewodnikiem po centrum, przygotowana w alfabecie Braille'a.

- Cieszymy się, że właściciel i zarządca Arkadii jako pierwszy zdecydował się na przeprowadzenie audytu dostępności centrum handlowego i przeszedł go pozytywnie. Certyfikat „Obiekt bez barier" potwierdza, iż Arkadia jest miejscem przyjaznym dla klientów z różnymi rodzajami niepełnosprawności, ale też dla osób o ograniczonej mobilności, np. rodziców z dziećmi w wózkach etc. - mówi Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.

CH Arkadia oferuje wiele rozwiązań przyjaznym osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach, m.in.: ponad 60 miejsc na parkingach podziemnych, miejsca parkingowe usytuowane blisko „przedsionków", które posiadają windy ułatwiające dostęp do centrum, potrójne oznakowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych , brak przeszkód architektonicznych, blokady drzwi obrotowych dla osób na wózkach inwalidzkich,a także przestrzenne, specjalnie dostosowane łazienki.

W Arkadii pomyślano również o osobach niedosłyszących - dzięki wzmacniającym pętlom indukcyjnym na terenie ogródka restauracyjnego (food court) będą one mogły lepiej słyszeć muzykę i informacje podawane w centrum. W formie testu, dla osób niedowidzacych Arkadia wprowadziła tablice informacyjne  z napisami w języku Braile'a. Oznakowania takie znajdują się również na przyciskach wind (wewnątrz oraz na zewnątrz) a także na drzwiach wszystkich toalet.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA