PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arrowhead z nowymi kontraktami, małe Centra Handlowe przyszłością

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Arrowhead Sp. z o.o.
  • 27 mar 2017 10:07

Arrowhead z nowymi kontraktami, małe Centra Handlowe przyszłością

Ostatnie miesiące przyniosły pasmo sukcesów zarządcom nieruchomości działającym pod marką Arrowhead. Na przełomie 2016 i 2017 roku podpisali oni umowy na zarządzanie i komercjalizację aż czterech centrów handlowych: CH Stare Babice, CH Treny, CH Berensona oraz CH Grodzisk Mazowiecki. Wszystkie z powyższych obiektów znajdują się w portfelu spółki Frankinvest S.A.

REKLAMA

W świetle najnowszych danych finansowych, małe i średnie centra handlowe w mniejszych miastach stanowią najszybciej rozwijający się segment na rynku. Pomimo tego, że nie towarzyszy im rozgłos charakterystyczny dla największych ośrodków miejskich, to właśnie inwestycjom w miejscowościach poniżej 100 tys. mieszkańców przypisuje się największy wpływ na ożywienie w branży.

Rosnące dochody Polaków mieszkających w mniejszych miastach oraz upowszechnienie dostępu do dotacji unijnych sprawiają, że miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców coraz częściej stają się celem ekspansji dla wielu marek z branży detalicznej. Ogromny wpływ na planowane inwestycje ma także pojawiający się w ostatnich latach trend polegający na migracji zamożniejszych gospodarstw domowych z największych ośrodków miejskich do miejscowości położonych na ich obrzeżach. Takiej przeprowadzce towarzyszy także najczęściej przenoszenie nawyków zakupowych wraz ze stylem życia, do którego przyzwyczaili się mieszkańcy dużych miast.

Kolejnym z powodów, dla których inwestorzy coraz częściej decydują się na projekty w mniejszych miejscowościach są także o wiele niższe aniżeli w wielkich miastach nakłady inwestycyjne przy budowie centr handlowych oraz krótszy czas realizacji inwestycji.

Do tej pory wielu właścicieli mniejszych centrów handlowych nie korzystało z usług profesjonalnych zarządców nieruchomości wyspecjalizowanych w obsłudze centrów handlowych. Z uwagi na skalę prowadzonej działalności są one bowiem poza orbitą zainteresowań firm o międzynarodowym zasięgu, co nie oznacza jednak, iż nie potrzebują profesjonalnej obsługi zarządczej. Zauważył to prezes Arrowhead, Kamil Grot, decydując się wypełnić tę niszę na rynku.

„Po rozmowach z właścicielami mniejszych galerii handlowych, uświadomiliśmy sobie, że nie mogą oni liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę ich nieruchomości, poczynając od opieki zarządczej, a skończywszy na prawnej i księgowej. Po pierwszych audytach umów z najemcami, czy firmami serwisującymi galerie, okazało się, że jest wiele obszarów, które możemy usprawnić. Nasi nowi klienci odczuli pozytywne efekty finansowe już podczas pierwszych miesięcy od rozpoczęcia współpracy . W bardzo szybkim czasie osiągnęliśmy wysoki, 98,5 procentowy wskaźnik skomercjalizowanych powierzchni we wszystkich czterech retailparkach: CH TRENY, CH BERENSONA, CH GRODZISK, CH STARE BABICE. Tak dobrze funkcjonujące centra dzięki zmaksymalizowanym wpływom, otwierają nam drogę do szybkiego rozwoju i rozbudowy zarządzanych przez nas obiektów w niedalekiej przyszłości ” – przyznaje Grot.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA