PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arrowhead z nowymi kontraktami, małe Centra Handlowe przyszłością

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Arrowhead Sp. z o.o.
  • 27 mar 2017 10:07

Arrowhead z nowymi kontraktami, małe Centra Handlowe przyszłością

Ostatnie miesiące przyniosły pasmo sukcesów zarządcom nieruchomości działającym pod marką Arrowhead. Na przełomie 2016 i 2017 roku podpisali oni umowy na zarządzanie i komercjalizację aż czterech centrów handlowych: CH Stare Babice, CH Treny, CH Berensona oraz CH Grodzisk Mazowiecki. Wszystkie z powyższych obiektów znajdują się w portfelu spółki Frankinvest S.A.

REKLAMA

W świetle najnowszych danych finansowych, małe i średnie centra handlowe w mniejszych miastach stanowią najszybciej rozwijający się segment na rynku. Pomimo tego, że nie towarzyszy im rozgłos charakterystyczny dla największych ośrodków miejskich, to właśnie inwestycjom w miejscowościach poniżej 100 tys. mieszkańców przypisuje się największy wpływ na ożywienie w branży.

Rosnące dochody Polaków mieszkających w mniejszych miastach oraz upowszechnienie dostępu do dotacji unijnych sprawiają, że miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców coraz częściej stają się celem ekspansji dla wielu marek z branży detalicznej. Ogromny wpływ na planowane inwestycje ma także pojawiający się w ostatnich latach trend polegający na migracji zamożniejszych gospodarstw domowych z największych ośrodków miejskich do miejscowości położonych na ich obrzeżach. Takiej przeprowadzce towarzyszy także najczęściej przenoszenie nawyków zakupowych wraz ze stylem życia, do którego przyzwyczaili się mieszkańcy dużych miast.

Kolejnym z powodów, dla których inwestorzy coraz częściej decydują się na projekty w mniejszych miejscowościach są także o wiele niższe aniżeli w wielkich miastach nakłady inwestycyjne przy budowie centr handlowych oraz krótszy czas realizacji inwestycji.

Do tej pory wielu właścicieli mniejszych centrów handlowych nie korzystało z usług profesjonalnych zarządców nieruchomości wyspecjalizowanych w obsłudze centrów handlowych. Z uwagi na skalę prowadzonej działalności są one bowiem poza orbitą zainteresowań firm o międzynarodowym zasięgu, co nie oznacza jednak, iż nie potrzebują profesjonalnej obsługi zarządczej. Zauważył to prezes Arrowhead, Kamil Grot, decydując się wypełnić tę niszę na rynku.

„Po rozmowach z właścicielami mniejszych galerii handlowych, uświadomiliśmy sobie, że nie mogą oni liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę ich nieruchomości, poczynając od opieki zarządczej, a skończywszy na prawnej i księgowej. Po pierwszych audytach umów z najemcami, czy firmami serwisującymi galerie, okazało się, że jest wiele obszarów, które możemy usprawnić. Nasi nowi klienci odczuli pozytywne efekty finansowe już podczas pierwszych miesięcy od rozpoczęcia współpracy . W bardzo szybkim czasie osiągnęliśmy wysoki, 98,5 procentowy wskaźnik skomercjalizowanych powierzchni we wszystkich czterech retailparkach: CH TRENY, CH BERENSONA, CH GRODZISK, CH STARE BABICE. Tak dobrze funkcjonujące centra dzięki zmaksymalizowanym wpływom, otwierają nam drogę do szybkiego rozwoju i rozbudowy zarządzanych przez nas obiektów w niedalekiej przyszłości ” – przyznaje Grot.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA