PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium European Real Estate podsumowuje wyniki

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 mar 2014 10:17

Spółka Atrium European Real Estate ogłosiła wyniki za czwarty kwartał oraz okres dwunastu miesięcy zakończonych 31. grudnia 2013 r. W tym okresie spółka zanotowała wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 6,8 proc. do poziomu 78,9 mln euro w porównaniu z rokiem ubiegłym.

REKLAMA

- W 2013 roku spółka Atrium po raz kolejny osiągnęła znakomite wyniki. Dzięki efektywnemu zarządzaniu istniejącymi aktywami uzyskaliśmy wyższy dochód z najmu w ujęciu porównywalnym (like-for-like), zrealizowaliśmy transakcję nabycia dużego centrum handlowego, które pozwoli nam poszerzyć i uatrakcyjnić naszą ofertę, a ponadto poczyniliśmy znaczne postępy w realizacji naszych projektów inwestycyjnych i dodatkowo wzmocniliśmy naszą pozycję finansową poprzez emisję obligacji. Rozpoczynamy 2014 rok z bardzo dobrej pozycji, a biorąc pod uwagę fakt, że w klimacie makroekonomicznym na naszych podstawowych rynkach można zauważyć pewne optymistyczne sygnały, jestem przekonana, że nadal będziemy realizować naszą strategię wzrostu i tworzyć wartość dla naszych udziałowców - komentuje Rachel Lavine, prezes Atrium European Real Estate.

Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce, obejmującego 22 nieruchomości, stanowiącego 51,2 proc. portfela nieruchomości dochodowych spółki o łącznej wartości 2,4 mld euro, na który składają się 153 aktywa, wyniosła 1,2 mld euro.

Polski portfel Atrium wygenerował w 2013 r. wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 6,8 proc. do poziomu 78,9 mln euro w porównaniu z rokiem ubiegłym. GRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wzrósł o 1,2 proc., do poziomu 74,6 mln euro.

Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 7,6 proc. do poziomu 79,2 mln euro, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wzrósł o 2,6 proc. do poziomu 75,4 mln euro. Komercjalizacja wszystkich 22. aktywów nieznacznie wzrosła i osiągnęła poziom 97,9 proc.(97,5 proc. w 2012 r.).

Za kwotę 151,7 mln euro zakupiona została Galeria Dominikańska, jedno z wiodących centrów handlowych, położone w centralnej części Wrocławia. Spółka odnotowała też dalsze postępy w realizacji inwestycji Atrium Felicity w Lublinie, którego otwarcie zaplanowano na 20. marca 2014 r.

Obecnie trwają prace budowlane związane z rozbudową centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Po rozbudowie, która ma się zakńczyć na koniec 2014 roku, obiekt powiększy się o dodatkowe 17 300 mkw. powierzchni najmu brutto oraz 640 nowych miejsc parkingowych.

20. marca 2014 planowane jest otwarcie największego projektu w regionie Lublina - Atrium Felicity. Będzie to 23 obiekt handlowy grupy Atrium w Polsce, co oznacza, zwiększenie krajowego portfolio do blisko 500 tys. mkw. powierzchni handlowej (498 tys. mkw.). W Atrium Felicity otworzą się najpopularniejsze marki ze wszystkich branż, z których część pojawi się w regionie po raz pierwszy m.in. Auchan, Saturn, C&A, Zara, Massimo Dutti.

Wyniki spółki są dostępne na podstronie Atrium w serwisie giełdy Vienna Börse pod adresem http://en.wienerborse.at/ oraz na podstronie grupy w serwisie NYSE Euronext Amsterdam pod adresem www.euronext.com lub na stronie internetowej grupy: www.aere.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA