PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium notuje wzrost dochodów z najmu - podsumowanie III kwartału 2013 r

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 lis 2013 11:09

Spółka Atrium European Real Estate ogłosiła wyniki za trzeci kwartał br. i podsumowała okres dziewięciu miesięcy, zakończony 30. września 2013 r. Wartość polskiego portfela Atrium z wynajmu brutto wzrosła w tym czasie o 4,5 procent do poziomu 57,7 mln euro.

REKLAMA

Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce (stanowiącego 50,3 proc. portfela nieruchomości dochodowych spółki o łącznej wartości 2,4 mld euro, na który składa się 156 aktywów) wyniosła 1,2 mld euro.

Polski portfel Atrium wygenerował wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 4,5 proc. do poziomu 57,7 mln euro w pierwszych dziewięciu miesiącach 2013 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrost GRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wyniósł 1,8 proc., do poziomu 56,2 mln euro.

Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 5,7 proc. do poziomu 58,5 mln euro, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym według definicji EPRA wzrósł o 3,3 proc.do poziomu 57,2 mln euro. Komercjalizacja (według definicji EPRA) wszystkich 22 aktywów nieznacznie wzrosła do poziomu 97,7 proc.

Polski portfel Grupy dodatkowo wzmocniło przejęcie za sumę 151,7 mln euro centrum handlowego Galeria Dominikańska we Wrocławiu. Transakcja ta jest zgodna ze strategią Grupy polegającą na przejmowaniu wysokiej jakości, doskonale zlokalizowanych, dochodowych centrów handlowych w głównych miastach na najważniejszych rynkach działalności Atrium w Europie Środkowej i Wschodniej.

Odnotowano dalsze postępy i dobrą dynamikę wynajmu w centrum Atrium Felicity w Lublinie, które stanowi pierwszą znaczącą inwestycję typu „greenfield" Grupy. Otwarcie obiektu jest planowane na marzec 2014 r. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem. Zawarto wstępne umowy najmu dla 92,4 proc. powierzchni Centrum (GLA), przy średnim okresie najmu wynoszącym około sześciu lat.

Rozpoczęły się prace budowlane związane z rozbudową centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Zawarto już wstępne umowy najmu na 65 proc. powierzchni nowej części, która powiększy obiekt o 17 300 mkw. powierzchni najmu brutto, a także dodatkowe 640 miejsc parkingowych po zakończeniu robót pod koniec 2014 r.

- Nasze rezultaty za okres pierwszych dziewięciu miesięcy 2013 r., w którym osiągnęliśmy dalszy wzrost dochodów z najmu brutto i netto, a także w ujęciu porównywalnym (like-for-like), umacniają naszą wiarę w zdolność spółki do ciągłego generowania wysokiego poziomu dochodów i przepływów pieniężnych z najmu. Pomimo, że regiony, na których działamy jak i strefa euro nadal borykają się z problemami gospodarczymi, to widać pierwsze oznaki gdy gospodarki w końcu zaczynają rosnąć. Nasze dobre wyniki operacyjne, wraz z rosnąco poprawiającą się sytuacji gospodarek regionów, na których działamy, dały zarządowi zaufanie do zwiększenia rocznej dywidendy za czwarty rok z rzędu - powiedziała CEO Atrium Rachel Lavine, omawiając wyniki spółki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA