PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium Plejada otwiera pierwszy pop-up store

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 kwi 2017 12:28

Atrium Plejada otwiera pierwszy pop-up store Pop-up store Fajna Spółdzielnia

Coraz częściej popularność na rynku zdobywają produkty od rodzimych producentów i to nie tylko wyroby spożywcze, ale również odzież, buty i rękodzieło. Obserwując zmieniające się trendy, bytomskie Atrium Plejada otwiera pierwszy koncept pop-up store. Cykl krótkoterminowych ekspozycji rozpoczyna oferta lokalnych przedsiębiorców.

REKLAMA

Z raportu „Moda na polskość” przygotowanego na potrzeby projektu Konsument 2016 przez Ipsos wynika, że Polacy wybierają najczęściej produkty spożywcze od rodzimych producentów, ale również szukają ubrań, butów i naturalnych kosmetyków wyprodukowanych w Polsce. Atrium Plejada, wspierając lokalnych przedsiębiorców, otworzyło lokal o powierzchni 55 mkw. przeznaczony dla śląskich firm zaczynających swoją przygodę z handlem.

Pierwszym najemcą jest przedsiębiorstwo społeczne Dobroczyń!, które w ramach swojej działalności zaprasza do współpracy osoby wykluczone społecznie. Odwiedzający centrum będą mogli kupić produkty, które pochodzą wyłącznie od Przedsiębiorstw Społecznych, m.in. ozdoby, rękodzieło, sztuka, kosmetyki, żywność pakowana o dłuższym terminie przydatności oraz bony na usługi świadczone przez przedsiębiorstwa. Pomysłodawcą i operatorem społecznego start-upu Dobroczyń! jest Fajna Spółdzielnia Socjalna, która w swojej działalności skupia się na przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, edukacji oraz zarządzaniu różnorodnością.

- Dobroczyn! to innowacyjny projekt, który ma na celu integrację lokalnych i drobnych przedsiębiorstw zajmujących się rękodziełem z rynkiem dużych centrów handlowych, a przy okazji promocję produktów przedsiębiorczości społecznej w miejscu zwykłych zakupów. Sieć wygeneruje dodatkowe miejsca pracy dla osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem. Projekt ma również na celu budowanie świadomości odpowiedzialnych zakupów. Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie bodźcem dla działań wielu Przedsiębiorstw Społecznych, przyczyniając się do ich gospodarczego wzmocnienia. W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę z Atrium Plejada jako centrum zakorzenionym w świadomości lokalnej społeczności i miejsca ich codziennych zakupów – mówi Bob Kamiński, prezes zarządu Fajna Spółdzielnia Socjalna, Oddział w Zabrzu.

Innowacyjnością jest nie tylko działalność najemcy, ale również format lokalu zaaranżowany na potrzeby młodych lokalnych przedsiębiorców – to pierwszy pop-up store w Atrium Plejada. Ta nietypowa formuła sprzedaży jest doskonałym narzędziem dla firm, szczególnie dla początkującego i drobnego biznesu. Krótkoterminowy najem, przeważnie do trzech miesięcy, to idealna okazja dla przedsiębiorstw, które chcą przetestować swój pomysł na biznes i nawiązać bliskie relacje z klientem. Kreatywne koncepty handlowe są bardzo ciepło przyjmowane przez klientów, którzy coraz częściej poszukują niszowych i unikatowych produktów, podkreślających ich indywidualizm.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA