PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium Polska: I kwartał był bardzo obiecujący

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2013 12:47

W I kwartale br. wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce wyniosła miliard euro i wzrosła nieznacznie od 31 grudnia 2012 r. Polskie portfolio składa się m.in. z 21 działających centrów handlowych. Aktywa w naszym kraju to 47 proc. całkowitego portfela dochodowego w wysokości 2,2 mld euro, składającego się z 156 aktywów - podała firma w komunikacie.

REKLAMA

Polski portfel Atrium wypracował wzrost przychodów z najmu brutto (GRI) na poziomie 2,9 proc. w stosunku do ubiegłego roku, osiągając wartość 19,1 mln euro za I kwartał 2013 r., natomiast GRI w ujęciu like-for-like wzrosł o 1,7 proc. - do 18,9 mln euro.

Zanotowano też wzrost wyniku z najmu (NRI) o 3 proc. do 19,2 mln euro, co przekłada się na wzrost wskaźnika NRI w ujęciu like-for-like (według definicji EPRA) o 2,1 proc. do 19,1 mln euro.

Komercjalizacja wszystkich 21 aktywów (według definicji EPRA) utrzymała się na poziomie 97 proc. Odnotowano też dalsze postępy i wysoką dynamikę wynajmu w centrum Atrium Felicity w Lublinie, które stanowi pierwszą znaczącą inwestycję typu "greenfield" Grupy. W ramach inwestycji: prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem i podpisano wstępne umowy na wynajem 87 proc. powierzchni przy średnim terminie wynajmu 6 lat.

Trwa też pierwsza faza rozbudowy centrum Atrium Copernicus w Toruniu - obecnie realizowany jest etap rozbudowy parkingu.

Komentując wyniki, Rachel Lavine, CEO Atrium European Real Estate, stwierdziła, że początek roku był dla firmy bardzo obiecujący. - Udało nam się osiągnąć wzrost dochodu brutto i netto z najmu zarówno w ujęciu bezwzględnym, jak i w ujęciu like-for-like, co przełożyło się na wzrost naszej rentowności według EPRA i wartości netto naszych obiektów. Choć z niezwykłą uwagą śledzimy rozwój ogólnej sytuacji makroekonomicznej w Europie, niezmiennie wierzę, że dzięki jakości naszego portfela i fachowości naszego zespołu zdołamy zrealizować przyjęte cele - dodała.

Zarząd firmy cieszy się ze wsparcia, jakie uzyskano od inwestorów przy okazji emisji papierów dłużnych. - Księga zamówień znacznie przewyższyła docelowy poziom subskrypcji, a sprzedaż obligacji przyniosła spółce 350 milionów euro. Sukces emisji jest prawdziwym wyrazem dostrzeżenia postępów, jakich dokonała spółka, a także źródłem znaczącej płynności finansowej potrzebnej do realizacji naszej strategii rozwoju - wyjaśnia Rachel Lavine.

W Polsce Atrium ma 21 działających obiektów handlowych, m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Targówek w Warszawie, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu oraz Atrium Mosty w Płocku. Łącznie jest to ok. 389 tys. mkw. powierzchni handlowej.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA