PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium Promenada przypomni, jak zmieniała się warszawska Praga

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 lut 2017 12:41

Atrium Promenada przypomni, jak zmieniała się warszawska Praga fot. Atrium Promenada

Atrium Promenada od 2015 roku zmienia swoje oblicze. Nawiązując do procesu przebudowy centrum handlowego i niezwykle dynamicznie zachodzących zmian w okolicy, w swojej zmodernizowanej przestrzeni przygotowała unikalną wystawę fotograficzną prezentującą dawny handlowy charakter Pragi.

REKLAMA

Warszawska Praga jest jedną z najbardziej fascynujących dzielnic stolicy. Jej specyficzny praski folklor, postindustrialne obiekty i handlowo-rzemieślniczy charakter od lat przyciągają miłośników awangardy i ludzi, którzy poszukują miejsc o wyjątkowej atmosferze. Organizatorzy wystawy „Promenadą przez Pragę” przeprowadzą uczestników przez ekspozycję prezentującą historię tej części Warszawy od czasów powojennych do dziś. Zdjęcia ukazujące najbardziej urokliwe i zabytkowe miejsca dzielnicy, niektóre już nieistniejące, to prawdziwa gratka dla varsavianistów i osób zgłębiających historię przemysłowych terenów.

Spacerując pasażem Atrium Promenada pomiędzy ekspozycją starych fotografii uczestnicy przeniosą się m.in. na zatłoczony bazar założony pod koniec XIX wieku przez Juliana Różyckiego, który na początku składał się z siedmiu zadaszonych kramów. Po II wojnie światowej Bazar Różyca stał się handlowym ośrodkiem Pragi i w czasach PRL-u był chętnie odwiedzany przez warszawiaków, którzy mogli kupić towary niedostępne na sklepowych półkach. Na zdjęciach można zobaczyć również Bazar Wiatraczna powstały na początku lat 90-tych XX wieku oraz nieistniejący już Bazar na Szembeka, a nawet praski Pedet, który powstał na miejscu zabytkowego dworku, a obecnie jest siedzibą Urzędu Skarbowego.

- Wystawa w naszym centrum to wyjątkowa okazja, by starsi mieszkańcy mogli odbyć swego rodzaju podróż w przeszłość, natomiast ci młodsi – nieco więcej dowiedzieć się o dawnych czasach naszej dzielnicy. Prezentowane zdjęcia w pełni oddają atmosferę tradycji kupieckich, które wiążą się z historią Pragi: zatłoczona ulica Targowa, oryginalne szyldy sklepów i pracowni rzemieślniczych, ubiór mieszkańców, a nawet zaprzęgnięte w konie powozy jeżdżące obok samochodów po warszawskich ulicach. Ta ekspozycja pokazuje, jak niezwykle dynamicznie rozwija się prawobrzeżna część Warszawy, z którą zmienia się także nasze centrum. Dlatego podczas wystawy zaprezentujemy również ostateczny kształt Atrium Promenada wpisujące się w nowoczesne otoczenie dzielnicy– mówi Agata Szczęsna, dyrektor Centrum Handlowego Atrium Promenada.

Wsparcia merytorycznego przy wystawie udzieliła Iza Tarwacka – z wykształcenia varsavianistka oraz przewodniczka miejska ze specjalizacją praską. Wydarzeniu patronuje Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe – Tomasz Kucharski.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA