PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium sprzedaje portfel nieruchomości w Czechach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 sty 2015 08:12

Atrium European Real Estate Limited sprzedało portfel 72 obiektów detalicznych w Czechach. Inwestycje zostały sprzedane prywatnemu klientowi, zarządzanemu przez spółkę Peakside Capital Advisors za kwotę 1 925 milionów CZK (ok. 68,5 miliona euro). Na powyższą kwotę składa się płatność gotówką w wysokości 1 670 milionów CZK (ok. 59,5 miliona euro) oraz kwota pokryta zabezpieczoną pożyczką udzieloną nabywcy.

REKLAMA

Portfel obejmuje 72 obiekty handlowe położone w Czechach, o całkowitej powierzchni najmu ok. 177 000 mkw. Są to głównie mniejsze obiekty o średniej powierzchni ok. 2 500 mkw.

Zbycie aktywów stanowi część prowadzonej przez spółkę Atrium przebudowy portfela, zmierzającej do koncentracji na kluczowych dla niej rynkach oraz większych centrach handlowych o ugruntowanej pozycji, które dominują na lokalnych rynkach.

Po nabyciu wiodącego centrum handlowego AFI Palác w Pardubicach w listopadzie zeszłego roku portfel nieruchomości spółki na terenie Czech obejmuje obecnie 22 obiekty, które stanowią 15,9 proc. całkowitej wartości portfela spółki, w porównaniu ze stanem na 30 września 2014 r., kiedy składały się na niego 93 nieruchomości, odpowiadające za 16,4 proc. całego portfela spółki.

- Po dwóch przejęciach, których dokonaliśmy w listopadzie zeszłego roku, sfinalizowanie sprzedaży tego portfela oznacza duży krok naprzód w realizacji naszej strategii polegającej na reorientacji portfolio Spółki na dominujące centra handlowe o ugruntowanej pozycji na rynku oraz na przeniesieniu punktu ciężkości, jeżeli chodzi o strumień dochodów, z większej liczby mniejszych obiektów na aktywa wyższej jakości - powiedział Josip Kardun, dyrektor generalny Grupy Atrium.

Transakcja oparta jest na kursie wymiany 1 EUR = 28,1 CZK

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA