PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium z większościowym udziałowcem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 sty 2015 09:19

Atrium z większościowym udziałowcem

Firma Gazit-Globe po przejęciu akcji należących do CPI CEE Management LLC stała się większościowym udziałowcem w Atrium Real Estate. Łączna wartość transakcji wyniosła około 230 mln euro.

REKLAMA

Gazit-Globe to firma działająca w branży nierchomości komercyjnych, skupiona na przejmowaniu oraz rozwoju centrów handlowych w największych miastach. Ostatnia transakcja dotyczy ponad 52 mln akcji Atrium European Real Estate Limited odpowiadających prawie 14 proc. udziałom w kapitale zakładowym i głosach. 

Wartość jednej akcji wyniosła 4,4 euro. Oznacza to, że transakcja przejęcia udziałów od konsorcjum CPI CEE Management LLC kosztowała 229 mln euro.

W tym momencie Gazit-Globe posiada prawie 207 mln akcji reprezentujących 55 proc. udziałów w kapitale zakładwym. Jako rezultat działań grupa zacznie od I kwartału br. dodawać wyniki Atrium do skonsolidowanego raportu finansowego.

- Przejęcie udziałów w firmie Atrium za atrakcyjną stawkę jest realizacją wyjątkowej okazji. Tego typu transakcja wpisuje się w strategię firmy zakładającej samodzielne kontrolowanie firm z branży nieruchomości komercyjnych, dysponujących dobrym zespołem managerskim, silnymi wynikami finansowymi koncentrujących się na centrach handlowych w największych miastach - powiedział Roni Soffer, prezes Gazit-Globe.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA