PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium zadowolone z wyników w I kwartale

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 maj 2015 14:31

Atrium zadowolone z wyników w I kwartale Josip Kardun

Spółka Atrium European Real Estate Limited ogłosiła wyniki za pierwszy kwartał oraz okres trzech miesięcy zakończony 31 marca 2015 r. Dochód z najmu centrów handlowych wzrósł w stosunku rocznym o 17,1 proc.

REKLAMA

Wartość rynkowa 24 nieruchomości komercyjnych Atrium w Polsce wyniosła 1,5 mld EUR, co stanowi 57,5 proc. całego portfela dochodowego o wartości 2,6 mld EUR obejmującego 81 aktywów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dochód brutto z najmu (GRI) w polskim portfelu Atrium wzrósł o 18,6  proc. i wyniósł 25,7 mln EUR. Było to spowodowane przede wszystkim udziałem Focus Mall Bydgoszcz nabytego w listopadzie 2014 r. oraz otwarciem nowego centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie w marcu 2014 r.

Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 17,1 proc. i wyniósł 25,4 mln EUR, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA utrzymał się na poziomie 20,1 mln EUR.

Komercjalizacja (wg definicji EPRA) wszystkich 24 aktywów utrzymała się na wysokim poziomie i wyniosła 96,5 proc.

12 marca 2015 r. w Atrium Copernicus w Toruniu otwarto nową część o powierzchni 17 300 mkw., co pozwoliło na zwiększenie całkowitej liczby sklepów do 144 na GLA przekraczającej 47 400 mkw.  i stworzenie dodatkowych 640 miejsc parkingowych. Atrium Copernicus to obecnie największe centrum handlowe w promieniu 150 km.

Postępują rozpoczęte we wrześniu 2014 r. prace budowlane pierwszego etapu rozbudowy centrum handlowego Atrium Promenada w Warszawie związane z realizacją nowego skrzydła o powierzchni 44 000 mkw. i znaczącą przebudową obiektu..

- W pierwszym kwartale kontynuowaliśmy postępy w reorientacji portfela Grupy na większe centra handlowe o dominującej pozycji na kluczowych rynkach poprzez zbycie obiektów niezwiązanych z naszą podstawową działalnością w Czechach, zgodę na pozyskanie pakietu 75% udziałów w centrum handlowym Arkády Pankrác w Pradze, otwarcie rozbudowanego centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu i dalszą rozbudowę centrum Atrium Promenada w Warszawie - powiedział Josip Kardun, dyrektor generalny Grupy.

- Koncentracja na zwiększeniu wysokiej jakości przepływów gotówkowych w silniejszych i bardziej stabilnych gospodarkach regionu pomogła zrównoważyć wpływ rosyjskiego portfela na ogólne wyniki Grupy. Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie, priorytetem uczyniliśmy zatrzymanie najemców poprzez udzielenie partnerom w Rosji tymczasowych zniżek, aby zagwarantować, że nasze centra handlowe pozostaną atrakcyjne i będą odnotowywać jak najwyższe obroty - dodał Kardun.

- Perspektywy w innych częściach Europy Środkowo-Wschodniej wciąż są pozytywne, o czym świadczy niedawne podwyższenie przez MFW prognozowanego wskaźnika wzrostu PKB na kluczowych dla nas rynkach. W połączeniu z postępami we wdrażaniu naszej szerszej strategii napawa mnie to optymizmem co do widoków Grupy na przyszłość - zauważył dyrektor.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA