PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium zadowolone z wyników w I kwartale

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 maj 2015 14:31

Atrium zadowolone z wyników w I kwartale Josip Kardun

Spółka Atrium European Real Estate Limited ogłosiła wyniki za pierwszy kwartał oraz okres trzech miesięcy zakończony 31 marca 2015 r. Dochód z najmu centrów handlowych wzrósł w stosunku rocznym o 17,1 proc.

REKLAMA

Wartość rynkowa 24 nieruchomości komercyjnych Atrium w Polsce wyniosła 1,5 mld EUR, co stanowi 57,5 proc. całego portfela dochodowego o wartości 2,6 mld EUR obejmującego 81 aktywów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dochód brutto z najmu (GRI) w polskim portfelu Atrium wzrósł o 18,6  proc. i wyniósł 25,7 mln EUR. Było to spowodowane przede wszystkim udziałem Focus Mall Bydgoszcz nabytego w listopadzie 2014 r. oraz otwarciem nowego centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie w marcu 2014 r.

Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 17,1 proc. i wyniósł 25,4 mln EUR, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA utrzymał się na poziomie 20,1 mln EUR.

Komercjalizacja (wg definicji EPRA) wszystkich 24 aktywów utrzymała się na wysokim poziomie i wyniosła 96,5 proc.

12 marca 2015 r. w Atrium Copernicus w Toruniu otwarto nową część o powierzchni 17 300 mkw., co pozwoliło na zwiększenie całkowitej liczby sklepów do 144 na GLA przekraczającej 47 400 mkw.  i stworzenie dodatkowych 640 miejsc parkingowych. Atrium Copernicus to obecnie największe centrum handlowe w promieniu 150 km.

Postępują rozpoczęte we wrześniu 2014 r. prace budowlane pierwszego etapu rozbudowy centrum handlowego Atrium Promenada w Warszawie związane z realizacją nowego skrzydła o powierzchni 44 000 mkw. i znaczącą przebudową obiektu..

- W pierwszym kwartale kontynuowaliśmy postępy w reorientacji portfela Grupy na większe centra handlowe o dominującej pozycji na kluczowych rynkach poprzez zbycie obiektów niezwiązanych z naszą podstawową działalnością w Czechach, zgodę na pozyskanie pakietu 75% udziałów w centrum handlowym Arkády Pankrác w Pradze, otwarcie rozbudowanego centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu i dalszą rozbudowę centrum Atrium Promenada w Warszawie - powiedział Josip Kardun, dyrektor generalny Grupy.

- Koncentracja na zwiększeniu wysokiej jakości przepływów gotówkowych w silniejszych i bardziej stabilnych gospodarkach regionu pomogła zrównoważyć wpływ rosyjskiego portfela na ogólne wyniki Grupy. Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie, priorytetem uczyniliśmy zatrzymanie najemców poprzez udzielenie partnerom w Rosji tymczasowych zniżek, aby zagwarantować, że nasze centra handlowe pozostaną atrakcyjne i będą odnotowywać jak najwyższe obroty - dodał Kardun.

- Perspektywy w innych częściach Europy Środkowo-Wschodniej wciąż są pozytywne, o czym świadczy niedawne podwyższenie przez MFW prognozowanego wskaźnika wzrostu PKB na kluczowych dla nas rynkach. W połączeniu z postępami we wdrażaniu naszej szerszej strategii napawa mnie to optymizmem co do widoków Grupy na przyszłość - zauważył dyrektor.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA