PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium zdradza plany deweloperskie w Polsce i planuje kolejne zakupy

 • Autor: Propertynews.pl
 • 18 sie 2011 14:23

Atrium zdradza plany deweloperskie w Polsce i planuje kolejne zakupy

Atrium Real Estate posiada w Polsce 11 projektów deweloperskich o całkowitej wartości 140,3 mln euro, w takich lokalizacjach jak: Gdynia, Gdańsk, Kalisz, Wałbrzych, Jelenia Góra czy Jastrzębie Zdrój. - Większość z nich to inwestycje uśpione. Zaawansowane plany to rozbudowa o blisko 22 tys. mkw. warszawskiej Promenady i o 16 tys. mkw. CH Copernicus w Toruniu, a także budowa Felicity w Lublinie - zdradza Katarzyna Cyz, dyrektor generalny Atrium w Polsce.

REKLAMA

Przedstawiciele spółki zapowiadają, że aż 23 proc. wszystkich planowanych inwestycji Grupy będzie realizowane w naszym kraju.

Katarzyna Cyz dodała również, że Atrium aktywnie szuka możliwości przejęcia atrakcyjnych centrów handlowych w największych miastach Polski. Na celowniku firmy jest m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań.

Rozbudowa warszawskiej Promenady rozpocznie się w II kwartale 2012 roku, a zakończenie inwestycji przewidziano pod koniec 2013.Również na przyszły rok zaplanowano start rozbudowy centrum handlowego Copernicus w Toruniu.

- Naszym celem jest zdobycie pozycji czołowego właściciela, operatora i dewelopera centrów handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej - przekonuje Rachel Lavin, dyrektor generalna Grupy Atrium.

Atrium w tym momencie posiada dostęp do ponad 200 mln euro gotówki, co zapewnia możliwości inwestycyjne na poziomie 1 mld euro.

W Polsce firma posiada 19 centrów handlowych o łącznej powierzchni użytkowej 348,5 tys. mkw. Rynkowa wartość tych nieruchomości to 894 mln euro, co stanowi 50,5 proc. całkowitej wartości grupy.

W 2010 roku należące do Atrium centra handlowe w Polsce wygenerowały przychód z najmu w wysokości 52 mln euro netto. W pierwszym półroczu 2011 roku było to 29,1 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Pracownik 2014-07-12 12:26:35
  Dziś na szczęście ani Basi ani Kasi nie ma. Ale jest prokurator.
 • Józio 2012-05-08 23:00:02
  Atrium, Atrium otwórz oczy!!! Zmień zarząd. Katarzyna Cyz to WIELKA pomyłka, ale chyba już o tym wiecie. Przynajmniej rynek to wie. Ale to wasza sprawa, tylko niech ona się nie kontaktuje z mediami, bo to porażka.
 • Vicky 2012-05-08 22:47:37
  O Boże, to ona - ta Katarzyna C. tam jeszcze pracuje?! Biedne Atrium, ale sami sobie winni. Co za dno. A może nie stać ich na fachowców? Ta baba rozłoży tę firmę w ciągu paru miesięcy, chyba, że komuś na tym zależy.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA