PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium zwiększa dochody z najmu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 sie 2015 10:20

Atrium zwiększa dochody z najmu Josip Kardun

Firma Atrium European Real Estate Limited zanotowała dobre pierwsze półrocze br. Dochód brutto z portfela w Polsce wzrósł o 15,6 proc.

REKLAMA

Wartość rynkowa portfela 24 nieruchomości należących do Atrium, zlokalizowanych w Polsce, wynosi 1,5 mld EUR, co stanowi 54,7 proc. wartości portfela przynoszących dochody 82 nieruchomości należących do Atrium, zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej, wynoszącej 2,7 mld EUR.

Dochód brutto z najmu (GRI) polskiej części portfela Atrium wzrosły o 15,6 proc. i osiągnęły wartość 51,7 mln EUR; na wynik ten wpłynęło przede wszystkim nabycie centrum Focus Mall Bydgoszcz w listopadzie 2014 roku oraz otwarcie w marcu 2014 roku Atrium Felicity, nowego obiektu w centrum Lublina, a także zakończenie w marcu 2015 roku inwestycji rozbudowy toruńskiego centrum Atrium Copernicus.

Dochód netto z najmu (NRI) wzrosły o 12,0 proc. do 51,2 mln EUR, natomiast przychody z najmu netto według definicji EPRA dla porównywalnego portfela nieruchomości (like–for-like) pozostają stabilne na poziomie 40,2 mln EUR.

Ogólny wskaźnik najmu uwzględniający 24 nieruchomości, obliczony zgodnie z zasadami EPRA, utrzymał się na wysokim stałym poziomie 96,8 proc..

Po otwarciu 12 marca 2015 roku rozbudowanej części Atrium Copernicus o 17 300 metrów kwadratowych, ogólna liczba sklepów zwiększyła się do 144, zaś powierzchnia najmu brutto osiągnęła 47 400 metrów kwadratowych; przybyło także 640 miejsc parkingowych. Atrium Copernicus jest teraz największym centrum handlowym w promieniu 150 km.

Trwają prace budowlane w Atrium Promenada w Warszawie; jest to pierwszy etap inwestycji, w ramach, której centrum zostanie gruntownie przebudowane i powiększone o 44 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. 

— W pierwszej połowie 2015 roku koncentrowaliśmy się na ulepszeniach operacyjnych i finansowych, konsekwentnie realizując konsekwentnie strategię dalszego rozwoju Grupy, której celem jest wzrost dochodów i rozbudowa portfela przy jednoczesnej zmianie jego struktury, polegającej na zwiększeniu roli dużych, dominujących centrów handlowych na najważniejszych dla nas rynkach, gwarantujących dobre wyniki finansowe - skomentował Josip Kardun, prezes Grupy

— Prognozy dla większości krajów, w których działamy, a zwłaszcza dla naszych rynków strategicznych są optymistyczne. Dla odmiany w Rosji sytuacja pozostaje dużym wyzwaniem i na obecnym etapie trudno jest przewidywać znaczącej zmian. Ogólnie rzecz biorąc, oczekujemy, że Atrium odniesie korzyści z prognozowanego wzrostu konsumpcji i niesłabnącego popytu ze strony przedsiębiorstw handlu detalicznego i inwestorów na obiekty handlowe na strategicznych rynkach Atrium, zwłaszcza, że tymczasowe inicjatywy i rotacja portfela Grupy zaczynają przynosić owoce, a zbliżające się terminy wygaśnięcia długoterminowych umów dzierżawy pozwolą osiągnąć wyższy wzrost czynszów w perspektywie średnio- i długoterminowej - dodaje Kardun.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA