PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrium zwiększa dochody z najmu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 sie 2015 10:20

Atrium zwiększa dochody z najmu Josip Kardun

Firma Atrium European Real Estate Limited zanotowała dobre pierwsze półrocze br. Dochód brutto z portfela w Polsce wzrósł o 15,6 proc.

REKLAMA

Wartość rynkowa portfela 24 nieruchomości należących do Atrium, zlokalizowanych w Polsce, wynosi 1,5 mld EUR, co stanowi 54,7 proc. wartości portfela przynoszących dochody 82 nieruchomości należących do Atrium, zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej, wynoszącej 2,7 mld EUR.

Dochód brutto z najmu (GRI) polskiej części portfela Atrium wzrosły o 15,6 proc. i osiągnęły wartość 51,7 mln EUR; na wynik ten wpłynęło przede wszystkim nabycie centrum Focus Mall Bydgoszcz w listopadzie 2014 roku oraz otwarcie w marcu 2014 roku Atrium Felicity, nowego obiektu w centrum Lublina, a także zakończenie w marcu 2015 roku inwestycji rozbudowy toruńskiego centrum Atrium Copernicus.

Dochód netto z najmu (NRI) wzrosły o 12,0 proc. do 51,2 mln EUR, natomiast przychody z najmu netto według definicji EPRA dla porównywalnego portfela nieruchomości (like–for-like) pozostają stabilne na poziomie 40,2 mln EUR.

Ogólny wskaźnik najmu uwzględniający 24 nieruchomości, obliczony zgodnie z zasadami EPRA, utrzymał się na wysokim stałym poziomie 96,8 proc..

Po otwarciu 12 marca 2015 roku rozbudowanej części Atrium Copernicus o 17 300 metrów kwadratowych, ogólna liczba sklepów zwiększyła się do 144, zaś powierzchnia najmu brutto osiągnęła 47 400 metrów kwadratowych; przybyło także 640 miejsc parkingowych. Atrium Copernicus jest teraz największym centrum handlowym w promieniu 150 km.

Trwają prace budowlane w Atrium Promenada w Warszawie; jest to pierwszy etap inwestycji, w ramach, której centrum zostanie gruntownie przebudowane i powiększone o 44 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. 

— W pierwszej połowie 2015 roku koncentrowaliśmy się na ulepszeniach operacyjnych i finansowych, konsekwentnie realizując konsekwentnie strategię dalszego rozwoju Grupy, której celem jest wzrost dochodów i rozbudowa portfela przy jednoczesnej zmianie jego struktury, polegającej na zwiększeniu roli dużych, dominujących centrów handlowych na najważniejszych dla nas rynkach, gwarantujących dobre wyniki finansowe - skomentował Josip Kardun, prezes Grupy

— Prognozy dla większości krajów, w których działamy, a zwłaszcza dla naszych rynków strategicznych są optymistyczne. Dla odmiany w Rosji sytuacja pozostaje dużym wyzwaniem i na obecnym etapie trudno jest przewidywać znaczącej zmian. Ogólnie rzecz biorąc, oczekujemy, że Atrium odniesie korzyści z prognozowanego wzrostu konsumpcji i niesłabnącego popytu ze strony przedsiębiorstw handlu detalicznego i inwestorów na obiekty handlowe na strategicznych rynkach Atrium, zwłaszcza, że tymczasowe inicjatywy i rotacja portfela Grupy zaczynają przynosić owoce, a zbliżające się terminy wygaśnięcia długoterminowych umów dzierżawy pozwolą osiągnąć wyższy wzrost czynszów w perspektywie średnio- i długoterminowej - dodaje Kardun.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA