PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Auchan zyskuje dzięki Europie Wschodniej

  • dlahandlu.pl
  • 29 sie 2014 10:52

Skonsolidowane przychody Grupy Auchan, z wyłączeniem podatków, za pierwsze półrocze br. wzrosły o 16,1 proc., osiągając wartość 26 mld euro (po stałym kursie wymiany). Niższe przychody Grupy we Francji (-1,9 proc.) oraz w Europie Zachodniej z wyjątkiem Francji (-5,5 proc.) zostały zrekompensowane działalnością w Europie Wschodniej (wzrost o 9,3 proc.) i Azji Środkowej (wzrost o 91,8 proc. i o 3,2 proc. biorąc pod uwagę konsolidację na rynku chińskim).

REKLAMA

Wyłączając wpływ konsolidacji w Chinach, benzynę oraz kurs walut, dochody Grupy Auchan z wyłączeniem podatków wzrosły o 4,9 proc. Wynik LfL spadł nieznacznie (-0,6 proc.).

Auchan przyznaje też, że trudna sytuacja geopolityczna na Ukrainie i w Rosji doprowadziła do znaczych wahań kursu walut (-3,4 proc.).

Wynik EBITDA ukształtował się na poziomie 1,16 mld euro, co oznacza wzrost o 4,7 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2013 roku. Zysk brutto spadł o 0,4 proc., ze względu na inwestycje w ceny na rodzimym rynku i z uwagi na pełną konsolidację z Sun Art Retail Group w Chinach.

Chociaż koszty pozostały pod kontrolą, wzrosły z powodu trwającej integracji w sklepach w Europie Wschodniej, szczególnie w Polsce.

Zysk operacyjny z działalności kontynuowanej spadł o 13,0 proc., do 403 milionów euro. Zysk netto z działalności kontynuowanej ukształtował się na pozimie 388 mln euro (wzrost o 12,8 proc.).

W pierwszym połroczu br. Grupa Auchan na inwestycje przeznaczyła 708 mln euro, z czego 207 mln euro zainwestowano we Francji, 113 mln euro w Europie Zachodniej, a 166 mln euro w Europie Środkowej i Wschodniej.

Dywizja hipermarketów zanotowała wzrost przychodów o 16,1 proc., a jej udziały w całych przychodach Grupy Auchan wynoszą ponad 81 proc.
We Francji skonsolidowane przychody generowane przez hipermarkety wyniosły na 6,9 mld euro (spadek o 2,6 proc.)

Sieć powiększyła się o 65 hipermarketów od dnia 1 stycznia 2014 roku (integracja 57 hipermarketów Real w Polsce i otwarcie 8 nowych hipermarketów).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA