PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Avans rozpoczyna dynamiczną ekspansję sieci sprzedaży

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 paź 2012 13:06

Avans rozpoczyna dynamiczną ekspansję sieci sprzedaży

25 i 26 października powstały dwa nowe elektromarkety Avans w Łukowie i Jaworze. To pierwszy etap zapowiadanej przez nowych właścicieli sieci: Sławomira i Arkadiusza Tomalów strategii polegającej na dynamicznej ekspansji na terenie całego kraju. Docelowo Avans ma stać się liderem w branży elektromarketów.

REKLAMA

Nowe elektromarkety sieci Avans, każdy o powierzchni około 1 000 mkw., powstały w Łukowie (województwo lubelskie) oraz w Jaworze (województwo dolnośląskie).

- Otwarcie dwóch nowych elektromarketów pod brandem AVANS jest dla nas ważnym krokiem w zakładanej dalszej, dynamicznej ekspansji na polskim rynku. A fakt, że inauguracja działalności tych sklepów nastąpiła w ciągu kilku dni od uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest tylko potwierdzeniem naszego przygotowania do intensywnego rozwoju sieci i skutecznego umacniania pozycji marki, szczególnie w tych regionach, w których dotychczas nie byliśmy obecni. Warto zaznaczyć, że rynek handlowy stabilizuje się i dostępnych jest dziś coraz więcej lokalizacji w nowoczesnych galeriach. Coraz częściej odnawia się także galerie, które funkcjonują na lokalnym rynku już kilka lat, co wiąże się również z remodelingiem i rekomercjalizacją. Zamierzamy wykorzystać te tendencje i wybierać spośród najlepszych lokalizacji - mówi Sławomir Tomala, Prezes Zarządu OpenMedia, właściciela sieci Avans.

Spółka OpenMedia, poprzez którą bracia Tomalowie zarządzają siecią AVANS, jeszcze w tym roku planuje otwarcie kilkunastu nowych elektromarketów, a w przyszłym, 2013 roku, jeszcze intensywniejszą kontynuację powiększania sieci sprzedaży na mapie Polski.

- Osiągnięcie pozycji lidera w branży elektromarketów jest dla nas priorytetowym celem. Będzie to możliwe dzięki skutecznemu i konsekwentnemu rozwijaniu sieci sprzedaży w najlepszych dla klientów lokalizacjach. Nie możemy jeszcze ujawniać konkretnej liczby sklepów, które planujemy otworzyć, ale zapewniam, że będzie to znacząca liczba, a każda z decyzji o nowej lokalizacji poprzedzona będzie wnikliwymi analizami danego regionu oraz zakładanej przyszłej rentowności. Z naszego doświadczenia wynika, że sukcesywne pozyskiwanie udziałów rynkowych jest najskuteczniejszą metodą na prowadzenie biznesu w tej branży. Dzięki wzrostowi organicznemu i kolejnym akwizycjom zamierzamy zbudować silną grupę elektromarketów, obecnych w całej Polsce i tym samym zostać liderem rynku w ciągu trzech lat - dodaje Sławomir Tomala.

Obecnie rodzina Tomalów zarządza dwiema markami - Avans i Media Expert. 24 października br. złożony został do UOKiK wniosek o przejęcie elektromarketów kolejnej marki - Havo. Po uzyskaniu zgody na ich zakup, bracia Tomalowie zarządzać będą ponad 240 sklepami własnymi i ponad 200 franczyzowymi.

Avans, to polska sieć ponad 100 elektromarketów własnych i ponad 200 franczyzowych oraz sklep internetowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA