PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Awantura o Vitkaca. Ratusz chce przebić budynek chodnikiem

 • Autor: Cezary Szczepański
 • 04 gru 2015 14:15

Awantura o Vitkaca. Ratusz chce przebić budynek chodnikiem Dom Mody Vitkac

Nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla centrum Warszawy przewiduje konieczność przebicia przez Dom Mody Vitkac ciągu pieszego. - To oburzające uderzenie we własność prywatną - mówił w czasie konsultacji jeden z prawników.

REKLAMA

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tzw. Ściany Wschodniej został wyłożony do wglądu 16 listopada. Publiczna dyskusja odbyła się 30 listopada br.

W czasie spotkania doszło do dyskusji nad zagospodarowaniem rejonu Domu Mody Vitkac. Projektanci planują połączyć ulicę Bracką na skrzyżowaniu z alejami Jerozolimskimi ciągiem pieszym. Jego częścią ma być nowe przejście dla pieszych, a także ciąg przebiegający... przez środek Vitkaca.

Na sali wzbudziło to olbrzymie emocje. Jeden z prawników obecnych na sali zaprotestował, mówiąc m.in. o zamachu na własność prywatną. Odpowiadając na zarzuty, jedna z projektantek, Anna Kosik, wyraziła opinię o przyszłości budynku. Zgodnie z jej słowami, w przypadku planów rozbudowy, przebudowy lub innych działań inwestora, które będą wymagały wydania pozwolenia na budowę, inwestor otrzyma ją tylko jeśli dostosuje się do planu i przebije ciąg pieszy przez budynek.

Dotychczas mówiło się o możliwości powstania kładki pieszej nad al. Jerozolimskimi. Plan został porzucony.

Dom Mody Vitkac został otwarty 19 listopada 2011 roku. Należy do Wiesława Likusa, właściciela spółki Likus Hotels i inwestora znanego m.in. z przebudowy warszawskiego Prudentiala.

W otwartym 19 listopada 2011 roku Vitkacu działają takie marki jak np.: Bottega Veneta, Louis Vuitton, Diesel, Gucci, Saint Laurent Paris czy Lanvin, a także m.in. Restauracja Concept 13.

Plan pozostanie wyłożony do 16 grudnia. Uwagi można wnosić do 12 stycznia.

 • Marian 2016-02-05 11:24:13
  Trzeba było wymóc na inwestorze ciąg pieszy na etapie WZ a nie teraz, jak budynek już stoi. Te same władze miasta, które chcą uchwalić MPZP wydały WZ. Gdzie tu konsekwencja?
 • murarz-tynkarz 2015-12-07 18:45:36
  Błąd Popełniono na samym wstępie - wydając pozwolenie na wstawienie między istniejące budynku czarnego potwora. Wyobraźcie sobie ludzi, którzy codziennie patrzą przez okno i widzą czarną ścianę płaczu. To samo dotyczy istniejących vis a vis biur. To dopiero jest ingerencja w cudzą własność!!!! A papuga mówi, bo jej za to płacą.
 • CV 2015-12-04 14:21:45
  NIE REALNE WG OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA
  Dziękuję do widzenia oraz życzę udanego wieczoru.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA