PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Awantura o Vitkaca. Ratusz chce przebić budynek chodnikiem

 • Autor: Cezary Szczepański
 • 04 gru 2015 14:15

Awantura o Vitkaca. Ratusz chce przebić budynek chodnikiem Dom Mody Vitkac

Nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla centrum Warszawy przewiduje konieczność przebicia przez Dom Mody Vitkac ciągu pieszego. - To oburzające uderzenie we własność prywatną - mówił w czasie konsultacji jeden z prawników.

REKLAMA

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tzw. Ściany Wschodniej został wyłożony do wglądu 16 listopada. Publiczna dyskusja odbyła się 30 listopada br.

W czasie spotkania doszło do dyskusji nad zagospodarowaniem rejonu Domu Mody Vitkac. Projektanci planują połączyć ulicę Bracką na skrzyżowaniu z alejami Jerozolimskimi ciągiem pieszym. Jego częścią ma być nowe przejście dla pieszych, a także ciąg przebiegający... przez środek Vitkaca.

Na sali wzbudziło to olbrzymie emocje. Jeden z prawników obecnych na sali zaprotestował, mówiąc m.in. o zamachu na własność prywatną. Odpowiadając na zarzuty, jedna z projektantek, Anna Kosik, wyraziła opinię o przyszłości budynku. Zgodnie z jej słowami, w przypadku planów rozbudowy, przebudowy lub innych działań inwestora, które będą wymagały wydania pozwolenia na budowę, inwestor otrzyma ją tylko jeśli dostosuje się do planu i przebije ciąg pieszy przez budynek.

Dotychczas mówiło się o możliwości powstania kładki pieszej nad al. Jerozolimskimi. Plan został porzucony.

Dom Mody Vitkac został otwarty 19 listopada 2011 roku. Należy do Wiesława Likusa, właściciela spółki Likus Hotels i inwestora znanego m.in. z przebudowy warszawskiego Prudentiala.

W otwartym 19 listopada 2011 roku Vitkacu działają takie marki jak np.: Bottega Veneta, Louis Vuitton, Diesel, Gucci, Saint Laurent Paris czy Lanvin, a także m.in. Restauracja Concept 13.

Plan pozostanie wyłożony do 16 grudnia. Uwagi można wnosić do 12 stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marian 2016-02-05 11:24:13
  Trzeba było wymóc na inwestorze ciąg pieszy na etapie WZ a nie teraz, jak budynek już stoi. Te same władze miasta, które chcą uchwalić MPZP wydały WZ. Gdzie tu konsekwencja?
 • murarz-tynkarz 2015-12-07 18:45:36
  Błąd Popełniono na samym wstępie - wydając pozwolenie na wstawienie między istniejące budynku czarnego potwora. Wyobraźcie sobie ludzi, którzy codziennie patrzą przez okno i widzą czarną ścianę płaczu. To samo dotyczy istniejących vis a vis biur. To dopiero jest ingerencja w cudzą własność!!!! A papuga mówi, bo jej za to płacą.
 • CV 2015-12-04 14:21:45
  NIE REALNE WG OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA
  Dziękuję do widzenia oraz życzę udanego wieczoru.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA