PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Azja i Ameryka Łacińska stoją za ożywieniem na światowych rynkach centrów handlowych - raport

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 wrz 2012 10:50

Azja i Ameryka Łacińska stoją za ożywieniem na światowych rynkach centrów handlowych - raport

Wzrost gospodarczy w Azji i Ameryce Łacińskiej przyczynił się do ożywienia aktywności na rynkach handlowych, a rosnące czynsze odzwierciedlają silny popyt przy ograniczonej podaży najlepszych obiektów w obu tych regionach - wynika z raportu A Global Perspective on the Shopping Center Industry stworzonego przez firmę Cushman & Wakefield i Międzynarodową Radę Centrów Handlowych.

REKLAMA

Największy wpływ na zmianę globalnych trendów na rynkach centrów handlowych ma postęp technologiczny oraz modyfikacja preferencji konsumentów i struktury ich wydatków. Chodzi m.in. o wykorzystywanie aplikacji na smartfony, wirtualnych sklepów i serwisy społecznościowe.

Pomimo różnych zmian na rynkach ciągle to tradycyjne centrum handlowe jest podstawą do robienia zakupów.

- Aby odnieść sukces, sieci handlowe i właściciele muszą współpracować i dokładnie ocenić możliwości zwiększania przychodów, rentowności i dalszej ekspansji - powiedział Glenn Rufrano, prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield.

- Centra handlowe to bardzo dynamiczny sektor nieruchomości handlowych. Ekspansja właścicieli obiektów i handlowców na rynki zagraniczne będzie miała wpływ na dalszy rozwój i kształt sektora centrów handlowych - powiedział John Strachan, dyrektor działów powierzchni handlowych na świecie w firmie Cushman & Wakefield.

Duży wpływ na zmianę sytuacji rynkowej ma postępujący proces globalizacji. Według analityków Cushman & Wakefield nie można jednak zapominać o wysokim zróżnicowaniu modeli zachowań konsumenckich w różnych regionach świata. Na przykład w Stanach Zjednoczonych dominują starsze i bardziej dojrzałe ponadregionalne centra handlowe na przedmieściach, w Europie najlepsze centra handlowe znajdują się w centralnych lokalizacjach nlub przy głównych arteriach, natomiast ze względu na liczbę ludności w Azji pięć największych centrów handlowych na świecie znajduje się w Chinach, Malezji, Tajlandii i na Filipinach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA