PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Baltona zablokuje przebudowę Terminalu 1 na lotnisku Okęcie?

  • Autor: Rzeczpospolita
  • 05 mar 2012 12:14

Zarządca warszawskiego lotniska Okęcie wypowiedział sieci Baltona umowy najmu wszystkich sklepów. Zdaniem Baltony to bezprawne. Akcjonariusze już wystąpili o arbitraż - dowiedziała się Rzeczpospolita. Do sądu trafił też wniosek o zablokowanie przebudowy obecnego Terminalu 1 na lotnisku.

REKLAMA

Jak wy­ja­śnia prezes Baltony, fak­tycz­nym po­wo­dem wy­po­wie­dze­nia jest ko­niecz­ność opusz­cze­nia przez Bal­to­nę lo­ka­li w Ter­mi­na­lu 1 w związ­ku z je­go pla­no­wa­ną prze­bu­do­wą, któ­ra ma się roz­po­cząć w III kwar­ta­le. Jed­nak w umo­wach naj­mu lo­ka­li na lot­ni­sku w War­sza­wie pod­pi­sy­wa­nych w 2007, 2008 i 2011 r. nie ma na ten te­mat ani sło­wa, choć zda­niem spół­ki już wte­dy har­mo­no­gram in­we­sty­cji po­wi­nien być zna­ny.

Przypomnijmy: spółka zależna Baltony otrzymała wypowiedzenia umów najmu powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina w Warszawie ze skutkiem natychmiastowym i tym samym została zmuszona do wstrzymania działalności handlowej w sześciu sklepach zlokalizowanych w wolnym obszarze celnym lotniska.

Przebudowa Terminalu nr 1 ma ruszyć w III kw. br. Projekt wart jest ok. 500 mln zł, z czego 150 zł miałoby pochodzić z UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA