PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Banki oceniają centra handlowe typu convenience jako bezpieczne inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 sty 2012 14:37

Banki oceniają centra handlowe typu convenience jako bezpieczne inwestycje

W ostatnim czasie Deutsche Bank zapewnił finansowanie dla takich projektów, jak CH Józefosław w Piasecznie, Dekada Skierniewice czy Karuzela Park w Biskupcu. - Skupiamy się na mniejszych projektach zlokalizowanych niejednokrotnie w niewielkich miastach - wyjaśnia Joanna Kosińska, Centrum Finansowania Nieruchomości Komercyjnych, Deutsche Bank PBC.

REKLAMA

Deutsche Bank przewiduje dalszy rozwój segmentu małych centrów handlowych typu convenience w Polsce. - Chociaż na mapie kraju powoli spada liczba dobrych lokalizacji, rynek takich obiektów jeszcze się nie nasycił - uważa Joanna Kosińska.

Jak dodaje, finansowanie mogą dziś uzyskać projekty dobrze wynajęte. - W ostatnim czasie podejście Deutsche Bank PBC do finansowania nieruchomości komercyjnych nie uległo zasadniczym zmianom. Nasza polityka kredytowa, mimo niestabilnej sytuacji na rynku kapitałowym, nie zmienia się, ponieważ zawsze ostrożnie ocenialiśmy parametry projektów - wyjaśnia Joanna Kosińska.

Kosińska wyjaśnia, że bank w dalszym ciągu zamierza finansować zarówno nowe inwestycje, jak i obiekty już istniejące. - Każdy projekt analizujemy indywidualnie mając na uwadze zarówno dane o charakterze makroekonomicznym, jak i ryzyko związane ze specyfiką lokalnego rynku i daną inwestycją - podkreśla.

Finansując nieruchomości komercyjne, których umowy najmu zawarte są w euro, Deutsche Bank nadal proponuje finansowanie w tej walucie. 

Jak mówi Joanna Kosińska, handel będzie sektorem najbardziej odpornym na wahania rynku, ale zdarzać się mogą coraz większe trudności z w zakresie zawierania umów pre-leas.

- Oceniając perspektywy rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w 2012 roku, należy kierować się ostrożnym optymizmem. Sytuacja będzie bowiem zależeć przede wszystkim od koniunktury gospodarczej zarówno w naszym kraju, jak i na świecie - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA