PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Będzie szturm najemców na centra handlowe. Adam Ringer o zakazie handlu w niedziele

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 29 lis 2017 12:55

Będzie szturm najemców na centra handlowe. Adam Ringer o zakazie handlu w niedziele Adam Ringer, współwłaściciel sieci Green Caffé Nero, fot. Olga Kazimierczak

- Centra handlowe będą musiały obniżyć swoje czynsze – mówi Adam Ringer komentując zapisy ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Współwłaściciel sieci Green Caffé Nero uważa, że z wejściem w życie niedziel bez handlu spadnie wartość lokali w galeriach.  

REKLAMA

Green Caffé Nero ma blisko 60 kawiarni zlokalizowanych w Warszawie, we Wrocławiu i w Krakowie. Tylko 15 proc. z nich jest usytuowanych w centrach handlowych – mimo to – jak twierdzi współwłaściciel sieci, firma odczuje spadek obrotów.

Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę, od 1 marca 2018 r. będą tylko dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. handlowa będzie tylko jedna niedziela każdego miesiąca, od 2020 r. ma obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele.

Niedzielne obroty stanowią około 20 proc. wszystkich obrotów Green Cafe Nero zlokalizowanych w centrach handlowych.

- Gastronomia to biznes, gdzie są wysokie marże i bardzo duże koszty stale. Spadek obrotu o 20 proc. to ogromna strata na zysku – tłumaczy Adam Ringer. - Nie pomoże nam większy ruch w sobotę, bo nie będziemy mieli miejsc, żeby przyjąć dodatkowych klientów. Sobota i tak jest najlepszym dniem i wolnych miejsc nie ma. Będziemy renegocjować umowy, mam nadzieję, że nie my jedyni. Na pewno będzie się otwierało mniej centrów handlowych – dodaje.

Przyjęta przez Sejm ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę wprowadza aż 29 wyłączeń z zakazu. Na liście są m.in. apteki, kwiaciarnie, lodziarnie i sklepy zlokalizowane przy dworcach. 

Współwłaściciel Green Cafe Nero uważa, że regulacje wpłyną bardzo negatywnie na firmy z tych branż. - To będzie zgroza. Te podmioty mają przeważnie długoterminowe umowy, z których formalnie będzie ciężko wyjść. Jako firma jesteśmy w niezłej sytuacji, bo mamy mało lokali w centrach handlowych. Możemy skorzystać, jeśli ludzie wyjdą na ulice, natomiast nasi konkurenci mogą przegrać – dodaje Ringer.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę została przyjęta przez Sejm w piątek. Teraz trafi teraz do Senatu, a gdy ten ją przyjmie bez poprawek, trafi do podpisu prezydenta.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA