PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biedronka podnosi płacę minimalną

 • www.portalspozywczy.pl
 • 15 kwi 2013 19:16

Począwszy od wynagrodzeń wypłacanych w kwietniu, sieć Biedronka podnosi płacę minimalną do poziomu 2000 złotych brutto. W efekcie najniższa pensja podstawowa w Biedronce będzie o 25 proc. wyższa od krajowej płacy minimalnej.

REKLAMA

Jak zapowiadają przedstawiciele sieci w uzupełnieniu pensji podstawowej, która od kwietnia będzie wynosiła nie mniej niż wspomniane 2000 złotych brutto, wszyscy pracownicy sieci Biedronka są objęci systemem premiowym i otrzymują bogaty pakiet świadczeń socjalnych.

W ciągu ostatnich 7 lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci o ponad 50 proc. W tym samym okresie, sieć co roku tworzyła kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Tylko w 2012 r. przybyło ich około 5 tysięcy. W konsekwencji dynamicznego rozwoju Biedronka jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. Plany na 2013 r. zakładają dalszy wzrost zatrudnienia - do poziomu ok. 45 tysięcy pracowników.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem największej sieci detalicznej w Polsce Biedronka mającej ponad 2100 sklepów w ponad 800 lokalizacjach. Firma zatrudnia ok. 40 000 pracowników. Od 1995 r. JMP zainwestowała w Polsce ponad 8 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Renia 2013-04-17 14:18:36
  Dziękuję Panu że odważnie Pan i Stowarzyszenie stawiacie ten problem.Podobna feudalna , niewolnicza praca jest w pozostałych sieciach handlowych.Zarządzanie personelem odbywa się przez socjotechnikę ,strach, szantaż i poniewierkę.Mam nadzieję że sytuacja się zmieni jak opanujemy bezrobocie i rynek pracodawcy zamieni się w rynek pracownika.
  Nigdy nie przypuszczałam nawet w snach że polskie kobiety będą pracować dla portugalskiego krwiopijcy. Tak więc dzięki za ujawnienie tego procederu. Powinni siedzieć za sponiewierane, zmęczone dziewczyny, za niedopilnowane dzieci,za nieszczęśliwe rodziny ,które mijają się w drzwiach,za pracę po 12-14 godzin w skandalicznych warunkach.Trzymam za Pana i Stowarzyszenie!!!
  Jeszcze raz dziękuję.
 • Edward Gollent 2013-04-16 12:22:29
  I bardzo dobrze, dowodzi to że warto działać. Trzeba przecież jakoś ratować twarz, czy to przypadek, że takie decyzje Biedronka podejmuje po upublicznieniu przez Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi – Biedronka 125 milionowego długu, który Biedronka zaciągała nie pytając o zgodę pracowników. Przypomnijmy, dług powstawał na skutek planowego wyzysku tysięcy w zdecydowanej większości polskich kobiet, naszych matek, żon, sióstr i córek. Wyzysku realizowanego również metodami przestępczymi , czego dowodzą liczne prawomocne wyroki sądów karnych, skazujących osoby zarządzające siecią Biedronka. A może by tak obecny zarząd Biedronki podpowiedział jej portugalskiemu właścicielowi Aleksandrowi Soares Dos Santos, że dopóki nie uderzy się w pierś, publicznie nie przeprosi za lata wyzysku, nie rozliczy się z pracownikami i dostawcami, twarzy nie uratuje.
  A tak na marginesie, kim jest osoba, czy są osoby, które wsadzają rękę do czyjejś kieszeni i zabierają chociażby złamany grosz?
  Przewodniczący
  Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi – Biedronka
  Edward Gollent

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA