PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biedronka stawia także na centra handlowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 paź 2015 13:39

Biedronka stawia także na centra handlowe Sklep Biedronka

Największa polska sieć sklepów dyskontowych, Biedronka, to jeden z głównych konkurentów operatorów spożywczych w centrach handlowych. Jednocześnie sieć analizuje kolejne otwarcia własnych placówek w obiektach wielkopowierzchniowych.

REKLAMA

- Nie mamy nic przeciwko otwieraniu nowych placówek w centrach handlowych, o ile ma to uzasadnienie biznesowe - informują przedstawiciele właściciela Biedronki, firmy Jeronimo Martins. Pod koniec 2014 roku Biedronka posiadała 12 sklepów w centrach handlowych.

Jak dodają, kluczem do wyboru nowych lokalizacji jest przede wszystkim dostęp do dużej grupy klientów. - Decyzja o otwarciu nowego sklepu jest każdorazowo poprzedzona wnikliwymi analizami - uwzględniany jest m.in. potencjał rozwoju w danej lokalizacji oraz przede wszystkim zapotrzebowanie na sklepy naszej sieci wśród lokalnej społeczności. Przy planowaniu nowych inwestycji bierzemy pod uwagę również poszczególne elementy mapy handlowej - komentują.

Z roku na rok konkurencja dyskontów wokół centrów handlowych rośnie. Jak wynika z danych MarketSide, pod koniec 2014 roku Biedronka posiadała łącznie prawie 2600 placówek. Średnio w promieniu 3 km od centrum handlowego działa aż 11 dyskontów różnych operatorów.

Trendy pokazują, że konkurencja dyskontów z biegiem czasu będzie rosnąć. Tym bardziej, że duże miasta są wciąż atrakcyjne m.in. dla Biedronki. - Duże aglomeracje są jednym z ważnych elementów strategii rozwoju sieci sklepów Biedronka. Należy jednak pamiętać, że znalezienie odpowiednich miejsc na inwestycje jest w dużych miastach trudniejsze niż w mniejszych ośrodkach. Wynika to m.in. z mniejszej podaży odpowiednich nieruchomości w aglomeracjach - komentuje zespół Jeronimo Martins.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA