PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biedronka szykuje się na protesty

  • www.portalspozywczy.pl
  • 18 wrz 2014 09:13

Zdaniem związkowców cytowanych przez gazeta.pl w sklepach Biedronki jest za mało pracowników. Zdarzają się sytuacje, że w całym budynku jest jeden kierownik i jeden kasjer. Jeżeli 25 września zarząd Biedronki nie dojdzie do porozumienia ze związkowcami, "Solidarność" zapowiada pikiety. Jak mówi Piotr Adamczak z "Solidarności" najpierw pracownicy będą protestowali pod centralą firmy, później przed wybranymi sklepami.

REKLAMA

Związkowcy szykują się do otwartego konfliktu z zarządem największej sieci dyskontów w Polsce - Biedronki. Pracownikom chodzi przede wszystkim o wyższe płace, uzupełnienie kadry w sklepach i poszanowanie pracownika. Nie zgadzają się też na prowadzenie rozmów przez pośredników. Chcą debatować bezpośrednio z zarządem.

Zdaniem związkowców cytowanych przez gazeta.pl są sklepy Biedronki, w których grafik zmienia się po 50-60 razy w miesiącu. Pracownicy gubią się, kiedy mają przychodzić do pracy. Dodatkowo w sklepach jest za mało pracowników. Zdarzają się sytuacje, że w całym budynku jest jeden kierownik i jeden kasjer, co przekłada się na jakość obsługi. Według przedstawicieli "Solidarności" pracownicy są eksploatowani ponad normy i nisko wynagradzani.

Przeczytaj więcej

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA