PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biedronka uruchomi 300 sklepów w 2014 r.

  • www.pulshr.pl
  • 27 lut 2014 08:05

Portugalska sieć Biedronka do końca 2015 r. planuje otworzyć nad Wisłą kolejne 600 sklepów, z czego połowę już w 2014 r. W tym roku powstaną też trzy nowe centra dystrybucyjne.

REKLAMA

Ekspansja Biedronki w Polsce nie słabnie. Jeronimo Martins otworzyło w ubiegłym roku 280 sklepów sieci Biedronka i dwa centra dystrybucyjne. Jak podaje portugalski właściciel, polska Biedronka pozostaje głównym priorytetem w programie inwestycyjnym.

Obecnie sieć Biedronka składa się z 2393 sklepów i 14 centrum dystrybucji, gdzie pracuje około 47 tys. osób. Na tym jednak Jeronimo Martins nie poprzestaje i zapowiada dalszy rozwój. "Jesteśmy dobrze przygotowani do działalności w 2014 - w roku, w którym spodziewamy się wciąż trudnych warunków gospodarczych i otoczenia konkurencyjnego. Biedronka w Polsce pozostaje naszym pierwszym strategicznym priorytetem, głównym celem dla naszych inwestycji i siłą napędową naszego wzrostu" - powiedział prezes JM Pedro Soares dos Santos.

Ilu osobom Biedronka może w związku z tym zaproponować w Polsce pracę? Co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze szczegółowych danych, o które Biedronkę poprosiliśmy, wiadomo jednak, że skoro w jej 14 centrach dystrybucyjnych pracuje dziś około 4800 osób (w magazynach i biurach regionu), to po przeliczeniu daje około 340 pracowników na jedną jednostkę. A to z kolei oznacza, że jeśli w planach Jeronimo Martins są trzy nowe centra to da to około tysiąca nowych miejsc pracy.

Około 41 tys. osób jest zaś obecnie zatrudnionych w 2393 sklepach sieci Biedronka, co daje średnio ok. 17 pracowników na jeden obiekt handlowy. W 2014 r. Jeronimo Martins chce otworzyć 300 nowych sklepów. Można zatem szacować, że zatrudnienie w nich znajdzie ok. 5 tys osób.

Licząc, że część nierentownych sklepów w tym roku Biedronka zamknie (w ub. roku zamknęła 12) i szacując ostrożnie można więc stwierdzić, że w tym roku Portugalczycy stworzą w Polsce 5 tys. miejsc pracy z okładem (być może sporym) i będzie to większa część z 9 tys. które mają w związku z rozwojem sieci powstać do końca 2015 r.

Nasze szacunki potwierdza zresztą podobna informacja sprzed roku. Wtedy, gdy Biedronka zapowiadała otwarcie podobnej liczby sklepów na 2013 r. również była mowa o 5 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA