PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biedronka zwiększa plany otwarć sklepów w Polsce

  • dlahandlu.pl
  • 25 paź 2013 13:14

Inwestorzy spodziewają się, że Biedronka pod koniec listopada przedstawi swoje cele do 2016 roku i ujawni główne założenia strategii oraz informację dotyczącą docelowego nasycenia sklepami sieci w Polsce. Bank Espirito Santo uważa, że do 2020 roku Biedronka może mieć 3850 sklepów (a nie jak bank wcześniej prognozował 3590 placówek), co będzie oznaczało, że na każdy sklep przypada ok. 10 tys. mieszkańców naszego kraju.

REKLAMA

Bank spodziewa się także, że Biedronka pod koniec listopada przedstawi wyniki badania konsumeckiego, które potwierdzą, że klienci nadal są usatysfakcjonowani poziome cen, bliskością i jakością oferty Biedronki, które w opinii analityków banku są głównymi elementami sukcesu firmy.

Analitycy banku Espirito Santo rekomendują zakup akcji Jeronimo Martins po cenie 17 euro, gdyż uważają, że firma jest w przededniu poprawy wyników z drugiego kwartału.

Dotychczas utrzymywały się obawy, że pogorszenie konkurencyjności w Polsce może potrwać i będzie utrudniać wzrosty i poprawę marży Biedronki. Jednak w opinii analityków Espirito Santo konkurentom Biedronki trudno jest utrzymywać ceny na poziomie, tych stosowanych przez Biedronkę, ze względu na jej skalę działania, liczbę sklepów, siłę przetargową wobec dostawców i rentowność. To daje firmie szansę na kolejne wzrosty. Dodatkowo można się spodziewać, że w przyszłym roku działalność promocyjna sklepów (inwestycje w obniżki cen) będzie się normalizować, ze względu na lepsze wyniki makroekonomiczne Polski, co dodatkowo poprawi wyniki spółki.

Anlaitycy banku spodziewają się, że za trzeci kwartał spółka ogłosi słabe wyniki, ze względu na ostrą walkę konkurencyjną, która toczy się na polskim rynku. Inwestorzy są podzieleni w kwestii, czy ostatnie nasilenie akcji promocyjnych (cięcia cen) to tylko chwilowa reakcja firmy związana z koniecznością ochrony swojej sprzedaży w kontekście spowolnienia wzrostu gospodarczego, czy też początek długiej wojny cenowej, która mogłaby powstrzymać rozwój i wpłynąć na obniżkę marży Biedronki.

Kierownictwo Jeronimo Martins zawsze bardzo jasno komunikuje, że przywództwo cenowe jest podstawą strategii firmy w Polsce dla której są gotowi poświęcić rentowność, by utrzymać przewagę cenową wobec swoich konkurentów. W opinii analityków banku Biedronka zyskała tak dużą przewagę wobec swoich konkurentów pod względem udziałów w rynku, ilości punktów sprzedaży, siły negocjacyjnej i EBITDA , że tylko ci konkurenci, którzy będą gotowi zaakceptować znaczne pogorszenie ich rentowności będą mogli spróbować zakwestionować przywództwo cenowe Biedronki. Dodatkowo analizują niektóre wskaźniki KPI dla wiodących sprzedawców detalicznych w Polsce, eksperci banku uznali, że długotrwała wojna cenowa jest na nszym rynku mało prawdopodobna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA