PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biedronka zwiększa sprzedaż o blisko 18 proc.

  • dlahandlu.pl
  • 25 paź 2012 12:48

Grupa Jeronimo Martins poinformowała, że osiągnęła dobre wyniki i wzrosty sprzedaży w III kwartale pomimo że działała w trudnych warunkach rynkowych. Biedronka kończy kwartał zamknięciem procesu zmiany layoutu wszystkich placówek i wzrostem sprzedaży o blisko 18 proc. oraz wzrostem EBITDA o 23 proc.

REKLAMA

W związku z dobrym rachunkiem wyników, Rada Dyrektorów zamierza zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie, które zatwierdzi wypłatę 150 mln euro z wolnych rezerw.

Skonsolidowana sprzedaż Grupy wzrosła o 8,7 proc. do 7,954 miliard euro (przy stałych kursach wymiany wzrost wyniósł 11,7 proc.) zaś EBITDA wzrosła o 5,2 proc. (przy stałych kursach wymiany walut o 8,6 proc.). Jednocześnie sprzedaż like for like na przestrzeni 9 miesięcy wzrosła o 3,8 proc.

Pomimo spowolnienia gospodarczego w Polsce Biedronka osiąga wzrosty sprzedaży powyżej całego rynku i zwiększa swoje udziały rynkowe. Skonsolidowany zysk Biedronki na przestrzeni 9 miesięcy 2012 roku wzrósł o 6,2 proc. do 271,5 mln euro. Oznacza to, że wzrost sprzedaży w lokalnej walucie na przestrzeni 9 miesiecy wyniósł 17,6 proc., z czego 6,5 proc. to wzrost like for like a reszta jest wynikiem otwarć nowych placówek. W samym III kwartale wzrost like for like wyniósł 5,5 proc. i jest wynikiem zarówno wzrostu liczby odwiedzin klientów, jak i wzrostu przeciętnego paragonu.

Średnia inflacja koszyka Biedronki była o 1,5 punktu procentowego niższa niż w II kwartale 2012 roku. W trzecim kwartale Biedronka otworzyła 66 sklepów i uruchomiła 11. centrum dystrybucyjne na początku października.

- Biedronka zakończyła ambitny plan przekształcenia wszystkich placówek zgodnie z nowym layoutem, wyprzedając harmonogram, co potwierdza jej operacyjne zdolności. Dobre wyniki Biedronki pozwalają potwierdzić, że Grupa spodziewa się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w całym 2012 roku, jak również wzrostu zysku, co utwierdza moje przekonanie, że mamy dobry model biznesowy, bo osiągać założone cele rozwoju w Polsce - powiedział Pedro Soares dos Santos, CEO Grupy Jeronimo Martins.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA