PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BIK szykuje projekty handlowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lut 2012 10:07

BIK szykuje projekty handlowe

Biuro Inwestycji Kapitałowych SA, deweloper działający do tej pory w segmencie nieruchomości magazynowych, zamierza mocniej zaakcentować swoją obecność na rynku powierzchni handlowych. Firma zrealizowała już Retail Park w Puławach, ale jak zdradza Mirosław Koszany, prezes zarządu krakowskiej spółki, plany na najbliższą przyszłość zakładają uruchomienie jeszcze 3-4 inwestycji tego typu.

REKLAMA

W połowie tego roku Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza rozpocząć budowę Galerii Dzierżoniów. Projekt o powierzchni 5 tys. mkw. GLA zostanie zlokalizowany w centrum miasta, na terenie po byłym dworcu PKS, w sąsiedztwie zabytkowej części Starego Miasta i Rynku.

- W najbliższym czasie podpiszemy umowę na wyłączną komercjalizację tej galerii. Budowa powinna rozpocząć się w połowie tego roku i zakończyć w I, najpóźniej w II kwartale 2013 roku - informuje Mirosław Koszany.

Prezes BIK zdradził w rozmowie z portalem Propertynews.pl, że firma pracuje nad pozyskaniem jeszcze 2-3 lokalizacji pod projekty handlowe. - W ciągu trzech miesięcy powinniśmy zabezpieczyć kolejne lokalizacje. Są to inwestycje na różnym etapie. W niektórych przypadkach z pozwoleniem na budowę, a w niektórych z rozpoczęta komercjalizacją. Interesują na przedsięwzięcia o maksymalnej powierzchni do 10 tys. mkw. GLA, zlokalizowane głownie na terenie Polski środkowej i południowej - mówi prezes BIK. Zdaniem Mirosława Koszanego budowa części z tych projektów rozpocznie się jeszcze w tym roku.

BIK zakłada sprzedaż gotowych projektów handlowych. - Od wielu lat działamy w branży magazynowej. Cześć wybudowanych obiektów została sprzedana funduszom inwestycyjnym, ale pozostałymi sami zarządzamy. Podobny scenariusz przyjmiemy w segmencie handlowym - zdradza Koszany.

W połowie grudnia 2011 roku BIK uruchomił pierwszy etap Retail Parku Puławy, którego najemcą została sieć Biedronka. Teraz inauguruje drugą fazę, w ramach której swoje sklepy otworzy Media Expert, Pepco i Drogeria Natura. Obiekt dysponuje powierzchnia 2,7 tys. mkw. GLA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA