PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bitwa o handel w centrum Krakowa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2016 12:37

Bitwa o handel w centrum Krakowa Paneliści sesji centra handlowe, Property Forum Kraków 2016

Krakowski rynek handlowy, by móc dalej się rozwijać, potrzebuje miejsca pod nowe centra. Problem w tym, że miasto i inwestorzy mają zdecydowanie różny pogląd na temat ich lokalizacji.

REKLAMA

Kraków to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. W połączeniu z interesującym otoczeniem, aglomeracja staje się kusząca dla nowych inwestycji handlowych. - Cały region jest bardzo atrakcyjny dla dużych centrów handlowych – tłumaczył Andrzej Jarosz, dyrektor komunikacji i marketingu, Mayland Real Estate.

Jak dodał Jarosz, idealna sytuacja dla lokalnego rynku handlowego to duże centra zarówno w centrum, jak i na jego obrzeżach. Z tego względu Mayland podjął decyzję o budowie CH Serenada. Problem w tym, że inni inwestorzy widzą miejsce dla swoich projektów tam, gdzie nie życzy sobie tego miasto.

Owoc niezgody

- Bardzo żałuję, że suweren uniemożliwił nam realizację projektu Cracovia - mówił podczas Property Forum Kraków 2016 Krzysztof Giemza, prokurent, Echo Investment.

Prokurent w Echo Investment zwrócił uwagę na jedyną inwestycję handlową firmy w Krakowie - w miejscu hotelu Cracovia. Z powodu decyzji miasta i uchwalenia niekorzystnego dla dewelopera miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, projekt nie powstanie.

- Działka, którą chcieliśmy wykorzystać jest wyjątkowa. Zlokalizowana w doskonałym miejscu. Byliśmy gotowi realizować projekt, który miałby funkcjonalność i jakość wykonania na najwyższym poziomie - mówił Giemza.

- Obecnie szykujemy projekt biurowy, który niewątpliwie będzie sukcesem. Szkoda tylko, że nawet z punktu widzenia miasta, nasza poprzednia propozycja byłaby istotna nie tylko w Krakowie, ale również w całej Polsce. Ponieważ nie ma obiektu w Polsce, może z wyjątkiem Starego Browaru, którego skala jest inna, w takiej formie - dodał przedstawiciel Echo Investment.

Grzegorz Stawowy, przewodniczący, Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Rada Miasta Krakowa, oponował. - Studium zagospodarowań i kierunków rozwoju wyznaczyło miejsce pod nowe projekty handlowe w Krakowie – mówił.

- Kraków jest bardzo specyficznym miastem. Nasze śródmieście jest bardzo mało funkcjonalne z powodu słabej infrastruktury a także dysponujemy świetnie skomunikowanymi wyjazdami z miasta - tłumaczył na Property Forum.

Z tego względu nowe obiekty powinny powstawać na wyjazdach z miasta. - Założenie jest takie, że nowe obiekty nie będą położone w centrum. Mamy problem już z tymi obecnymi, przykładowo, duża promocja w jednej z galerii powoduje korki w śródmieściu nawet o godzinie 22 - dodał Stawowy.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA