PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bitwa o handel w centrum Krakowa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2016 12:37

Bitwa o handel w centrum Krakowa Paneliści sesji centra handlowe, Property Forum Kraków 2016

Krakowski rynek handlowy, by móc dalej się rozwijać, potrzebuje miejsca pod nowe centra. Problem w tym, że miasto i inwestorzy mają zdecydowanie różny pogląd na temat ich lokalizacji.

REKLAMA

Kraków to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. W połączeniu z interesującym otoczeniem, aglomeracja staje się kusząca dla nowych inwestycji handlowych. - Cały region jest bardzo atrakcyjny dla dużych centrów handlowych – tłumaczył Andrzej Jarosz, dyrektor komunikacji i marketingu, Mayland Real Estate.

Jak dodał Jarosz, idealna sytuacja dla lokalnego rynku handlowego to duże centra zarówno w centrum, jak i na jego obrzeżach. Z tego względu Mayland podjął decyzję o budowie CH Serenada. Problem w tym, że inni inwestorzy widzą miejsce dla swoich projektów tam, gdzie nie życzy sobie tego miasto.

Owoc niezgody

- Bardzo żałuję, że suweren uniemożliwił nam realizację projektu Cracovia - mówił podczas Property Forum Kraków 2016 Krzysztof Giemza, prokurent, Echo Investment.

Prokurent w Echo Investment zwrócił uwagę na jedyną inwestycję handlową firmy w Krakowie - w miejscu hotelu Cracovia. Z powodu decyzji miasta i uchwalenia niekorzystnego dla dewelopera miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, projekt nie powstanie.

- Działka, którą chcieliśmy wykorzystać jest wyjątkowa. Zlokalizowana w doskonałym miejscu. Byliśmy gotowi realizować projekt, który miałby funkcjonalność i jakość wykonania na najwyższym poziomie - mówił Giemza.

- Obecnie szykujemy projekt biurowy, który niewątpliwie będzie sukcesem. Szkoda tylko, że nawet z punktu widzenia miasta, nasza poprzednia propozycja byłaby istotna nie tylko w Krakowie, ale również w całej Polsce. Ponieważ nie ma obiektu w Polsce, może z wyjątkiem Starego Browaru, którego skala jest inna, w takiej formie - dodał przedstawiciel Echo Investment.

Grzegorz Stawowy, przewodniczący, Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Rada Miasta Krakowa, oponował. - Studium zagospodarowań i kierunków rozwoju wyznaczyło miejsce pod nowe projekty handlowe w Krakowie – mówił.

- Kraków jest bardzo specyficznym miastem. Nasze śródmieście jest bardzo mało funkcjonalne z powodu słabej infrastruktury a także dysponujemy świetnie skomunikowanymi wyjazdami z miasta - tłumaczył na Property Forum.

Z tego względu nowe obiekty powinny powstawać na wyjazdach z miasta. - Założenie jest takie, że nowe obiekty nie będą położone w centrum. Mamy problem już z tymi obecnymi, przykładowo, duża promocja w jednej z galerii powoduje korki w śródmieściu nawet o godzinie 22 - dodał Stawowy.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA